Манчестър Сити отново се доближи на три точки от съгражданите Манчестър Юнайтед в челото на класирането на Висшата лига. Това стана факт след трудната победа с 1:0 над последния в подреждането Рединг в мач от 18 кръг. Единственото попадение в мача падна във втората минута на добавеното време, когато Гарет Бари се разписа с глава.

Ако не беше попадението в добавеното време, „гражданите” бяха на път да запишат домакинско равенство и да прекъснат серията на Рединг от шест поредни загуби в първенството. Голът на Гарет Бари означава, че „роялистите” записаха седмо поредно поражение в първенството и са близо до рекорда си от осем последователни загуби между декември 2007 и февруари 2008 г. В края на сезона Рединг изпадна.

Гарет Бари и Карлос Тевес пропуснаха положения за Манчестър Сити през първото полувреме, а резервата Един Джеко стори това през втората част. От Рединг претендираха за дузпа заради фаул срещу Джей Таб в наказателното поле. На надеждите на гостите за точка беше сложен край във втората минута на добавеното време, когато Гарет Бари буквално се качи върху гърба на Ники Шори и с глава се разписа след центриране на Давид Силва.

С този успех „гражданите” спазиха традицията от началото на сезона да печелят мачовете, в които Карлос Тевес и Серхио Агуеро започват като титуляри. Това е 14-и случай през този шампионат. Пабло Сабалета изигра своя мач № 100 за Манчестър Сити. Рединг пък вече е допуснал 316 удара към вратата си от старта на първенството във Висшата лига – повече от всеки друг отбор в английския елит.

Уест Бромич - Норич 2:1
0:1 Робърт Снодграс (23), 1:1 Золтан Гера (43), 2:1 Ромелу Лукаку (82)
22.12.12
17:00 ч.
Уест Хям - Евертън 1:2
1:0 Калтън Коул (14), 1:1 Виктор Аничебе (64), 1:2 Стивън Пиенаар (73)
130 мача, 48 победи за Челси, 32 равенства, 50 победи за Астън Вила

Заб.: Посочените баланси са само за мачовете между отборите за първенство.

СТАТИСТИКА И КЛАСИРАНЕ - ТУК

Проследете развитието на футболните мачове и случващото се в другите спортове на лайвскора на БЛИЦ - ТУК