Евертън победи като гост Уест Хям с 2:1. И двата тима завършиха в намален състав. Мениджърът на гостите Дейвид Мойс не можеше да разчита на звездата си Маруан Фелаини. Въпреки това Евертън спечели трите точки и се вмъкна в Топ 4 с равни точки с третия Арсенал.

Още в 14-ата минута Карлтън Коул изведе домакините напред. Нападателят получи пас на границата на наказателното поле от Матю Тейлър, успя да се измъкне от Джони Хейтинга и вкара топката в долния десен ъгъл на вратата на Тим Хауърд. В 64-ата минута Виктор Аничебе засече с глава центриране на Стивън Пиенаар отляво и изравни за 1:1. В 67-ата минута съдията Антъни Тейлър показа спорен червен картон на голмайстора на Уест Хям Карлтън Коул. Нападателят на домакините закачи с бутоните ръката на Лейтън Бейнс, но претендираше, че не е имало умисъл в действията му. Само четири минути по-късно Евертън поведе с 2:1 след попадение на Стивън Пиенаар. Съдията изгони и Дарън Гибсън от Евертън в последните секунди, който изрита в единоборство Марк Ноубъл. Малко преди това пък Кевин Нолан изпусна от идеална позиция да изравни.

Съндърланд измъкна много важен успех с 1:0 в гостуването си на Саутхямптън. Единственото попадение в опашкарското дерби реализира нападателят Стивън Флетчър. В 42-ата минута след центриране в наказателното поле Стефан Сесеньон не успя да стреля добре, но топката попадна във Флетчър, който реализира победното попадение. След успеха Съндърланд мръдна с една позиция нагоре в класирането и вече е 15-ти с 19 точки.

Уест Бромич - Норич 2:1
0:1 Робърт Снодграс (23), 1:1 Золтан Гера (43), 2:1 Ромелу Лукаку (82)
22.12.12
17:00 ч.
Уест Хям - Евертън 1:2
1:0 Картън Коул (14), 1:1 Виктор Аничебе (64), 1:2 Стивън Пиенаар (73)
130 мача, 48 победи за Челси, 32 равенства, 50 победи за Астън Вила

Заб.: Посочените баланси са само за мачовете между отборите за първенство.

СТАТИСТИКА И КЛАСИРАНЕ - ТУК

Проследете развитието на футболните мачове и случващото се в другите спортове на лайвскора на БЛИЦ - ТУК