Нюкасъл се завърна на пътя на победата след късен гол на Шола Амеоби. “Свраките” спечелиха вкъщи срещу КПР с минималното 1:0, а английският нападател се разписа в 81-ата минута. След успеха Нюкасъл взе глътка въздух и с 20 точки е на 14-то място. КПР обаче остава с 10 точки на предпоследна позиция. Първото полувреме мина изцяло под диктовката на домакините, които отправиха цели 10 удара към вратата на КПР, но само един от тях бе точен. В 81-вата минута Амеоби с удар с левия крак не остави шансове на вратаря на Куинс Парк.

Уест Бромич също спечели – с 2:1 срещу Норич. Това беше първи успех за Бром след четири поредни издънки – три равенства и една загуба. И днешният двубой отиваше към загуба, след като Норич поведе с 1:0 след гол на Снограс в 23-ата минута. Золтан Гера възстанови равенството две минути преди края на първото полувреме, а Ромело Лукаку донесе трите точки за Уест Бромич с попадение в 82-ата минута./БЛИЦ

Уест Бромич - Норич 2:1
0:1 Робърт Снодграс (23), 1:1 Золтан Гера (43), 2:1 Ромелу Лукаку (82)
22.12.12
17:00 ч.
Уест Хям - Евертън 1:2
1:0 Картън Коул (14), 1:1 Виктор Аничебе (64), 1:2 Стивън Пиенаар (73)
130 мача, 48 победи за Челси, 32 равенства, 50 победи за Астън Вила

Заб.: Посочените баланси са само за мачовете между отборите за първенство.

СТАТИСТИКА И КЛАСИРАНЕ - ТУК

Проследете развитието на футболните мачове и случващото се в другите спортове на лайвскора на БЛИЦ - ТУК