Сток Сити и Евертън завършиха 1:1 в мач от 17-ия кръг на английската Висша лига. С точката „грънчарите” са на девето място с 24 точки, колкото има и осмият Арсенал. Евертън остава в Топ 4, но може да бъде изместен от петия Тотнъм. Гостите от Евертън поведоха след автогол на Райън Шоукрос в 36-ата минута. След центриране на Стивън Пиенаар отляво Шоукрос игра с топката, която коварно прехвърли вратаря и се озова в мрежата. В 52-рата минута домакините изравниха за 1:1 чрез Кенуайн Джоунс. Нападателят засече центриране отдясно на Райън Шоукрос. Евертън е без поражение от пет кръга насам, но записа само една победа в този период.

Нюкасъл – Манчестър Сити 1:3
0:1 Агуеро (10), 0:2 Гарсия (39), 1:2 Ба (51), 1:3 Яя Туре (78)
15.12.12
17:00 ч.
Ливърпул – Астън Вила 1:3
0:1 Кристиан Бентеке (29), 0:2 Андреас Вайман (40), 0:3 Кристиан Бентеке (51), 1:3 Стивън Джерард (87)
15.12.12
17:00 ч.
Манчестър Юнайтед – Съндърланд 3:1
1:0 Робин ван Перси (16), 2:0 Том Клевърли (19), 3:0 Уейн Рууни (59), 3:1 Фрейзър Кембъл (72)
15.12.12
17:00 ч.
Норич – Уигън 2:1
1:0 Пилкингтън (15), 1:1 Малоуни (51), 2:1 Хулахан (64)
15.12.12
17:00 ч.
КПР – Фулъм 2:1
1:0 Адел Таарабт (52), 2:0 Адел Таарабт (69), 2:1 Младен Петрич (88)
15.12.12
17:00 ч.
Сток Сити – Евертън 1:1
0:1 Райън Шоукрос (36-авт.), 1:1 Кенуайн Джоунс (52)
Баланс: 4 мача, 4 победи за Арсенал

Заб.: Посочените баланси са само за мачовете между отборите за първенство.

СТАТИСТИКА И КЛАСИРАНЕ - ТУК
Проследете развитието на футболните мачове и случващото се в другите спортове на лайвскора на БЛИЦ - ТУК