Шампионът на Висшата лига Манчестър Сити скъси дистанцията с лидера Юнайтед на три точки, след като се наложи с 3:1 като гост на Нюкасъл. След 17 кръга "гражданите" вече имат в актива си 36 т., но градският им съперник е и с мач по-малко.

Днес възпитаниците на Роберто Манчини бяха по-добри на "Сейнт Джеймсис Парк" въпреки опитите на домакините за добро представяне след загубата от Фулъм (1:2) в миналия кръг.

Още в 10-ата минута Серхио Агуеро откри резултата, засичайки подаване на Самир Насри. В края на полувремето Хави Гарсия се възползва от пас на Давид Силва и удвои.

Интригата се завърна в началото на второто полувреме. Фабио Колочини намери Демба Ба в наказателното поле и сенегалският голмайстор намали на 1:2. В 63-ата отново нападателят беше близо да се разпише, но от удобна позиция не успя да преодолее Харт.

В 77-ата Яя Туре покачи на 3:1, възползвайки се от пас по земя на Пабло Сабалета след пробив отляво. Малко преди това Джо Харт се намеси решително след изстрел отдясно и не позволи изравняване на резултата.

До края на мача Сити беше по-концентрирания тим и контролираше събитията на терена, за да си осигури важни три точки в борбата за първото място.

С тях отборът вече има 36, докато Нюкасъл остава на 14-ата позиция със 17, на само две от зоната на изпадащите. А предстоят и всички останали мачове от 17-ия кръг.

Нюкасъл – Манчестър Сити 1:3
0:1 Агуеро (10), 0:2 Гарсия (39), 1:2 Ба (51), 1:3 Яя Туре (78)
Манчестър Юнайтед – Съндърланд (Диема)
Баланс: 118 мача, 53 победи за Манчестър Юнайтед, 28 равенства, 37 победи за Съндърланд
Баланс: 4 мача, 4 победи за Арсенал

Заб.: Посочените баланси са само за мачовете между отборите за първенство.

СТАТИСТИКА И КЛАСИРАНЕ - ТУК

Проследете развитието на футболните мачове и случващото се в другите спортове на лайвскора на БЛИЦ - ТУК