Манчестър Юнайтед победи у дома Съндърланд с 3:1 в среща от 17-ия кръг на английската Висша лига и пак дръпна на върха с 6 точки пред градския си съперник Сити.

„Червените дяволи” доминираха през първото полувреме на своя „Олд Трафорд” и отбелязаха два безответни гола, като можеха да се оттеглят на почивка и с още по-голям аванс. Юнйатед откри резултата в 16-ата минута, когато Робин ван Перси получи пас от Ашли Йънг и се възползва от груба грешка на противниковите защитници, за да вкара за 1:0. Три минути по-късно домакините организираха нова образцова атака, която приключи с втори гол във вратата на „черните котки”, а автор на попадение без Том Клевърли с елегантно изпълнение в далечния ъгъл на Миньоле за 2:0. В оставащите минути до почивката с пропуски се отчетоха Рууни и Ван Перси.

След паузата в 59-ата минута Ван Перси асистира на Уейн Рууни, който доведе нещата до класическото 3:0. Постепенно домакините намалиха оборотите и допуснаха гол в 72-ата минута, когато Сосеньон подаде на Фрейзър Кембъл, оформил крайното 3:1.

С този успех Юнайтед събра 42 точки на върха и отново е с преднина от 6 пункта пред Манчестър Сити. Съндърланд пък остана на 16-о място с 16 пункта.

Нюкасъл – Манчестър Сити 1:3
0:1 Агуеро (10), 0:2 Гарсия (39), 1:2 Ба (51), 1:3 Яя Туре (78)
15.12.12
17:00 ч.
Ливърпул – Астън Вила 1:3
0:1 Кристиан Бентеке (29), 0:2 Андреас Вайман (40), 0:3 Кристиан Бентеке (51), 1:3 Стивън Джерард (87)
15.12.12
17:00 ч.
Манчестър Юнайтед – Съндърланд 3:1
1:0 Робин ван Перси (16), 2:0 Том Клевърли (19), 3:0 Уейн Рууни (59), 3:1 Фрейзър Кембъл (72)
15.12.12
17:00 ч.
Норич – Уигън 2:1
1:0 Пилкингтън (15), 1:1 Малоуни (51), 2:1 Хулахан (64)
15.12.12
17:00 ч.
КПР – Фулъм 2:1
1:0 Адел Таарабт (52), 2:0 Адел Таарабт (69), 2:1 Младен Петрич (88)
15.12.12
17:00 ч.
Сток Сити – Евертън 1:1
0:1 Райън Шоукрос (36-авт.), 1:1 Кенуайн Джоунс (52)
Баланс: 4 мача, 4 победи за Арсенал

Заб.: Посочените баланси са само за мачовете между отборите за първенство.

СТАТИСТИКА И КЛАСИРАНЕ - ТУК
Проследете развитието на футболните мачове и случващото се в другите спортове на лайвскора на БЛИЦ - ТУК