Шампионът Манчестър Сити победи като гост Уигън с 2:0 в среща от 14-ия кръг на английската Висша лига. Головете за успеха на Сити вкараха Марио Балотели (69) и Джеймс Милнър (73).

"Гражданите" взеха инициативата от самото начало, но на два пъти Серхио Агуеро пропусна от изгодни позиции да ги изведе напред в резултата. Домакините също имаха своите шансове през първата част, но пропуски направиха Аруна Коне и Жорди Гомес. Малко преди почивката се стигна до спорна ситуация в наказателното поле на гостите, когато Гомес бе притиснат от двама играчи на "гражданите" и падна, но съдията не отсъди дузпа и показа жълт картон за симулация.

Играчите на Роберто Манчини натиснаха през второто полувреме, но в началните минути Агуеро и Марио Балотели пропуснаха да се разпишат. Латикс също имаше шанс след час игра, когато Жорди Гомес бе оставен непокрит на далечната греда, но стреля покрай вратата. Превъзходството на Сити даде резултат в 69-ата минута, когато Гарет Бари стреля отдалеч, вратарят Ал Хабси не се намеси добре и при добавката Марио Балотели вкара за 0:1. Четири минути по-късно „гражданите” удвоиха преднината си след удар на Джеймс Милнър за 0:2. До края на мача не се случи нищо интересно и Сити си тръгна с трите точки.

След успеха си шампионите остават на второ място с 32 точки и с една по-малко от градския съперник Манчестър Юнайтед. Уигън е на 15-а позиция с 14 пункта.

Сток Сити – Нюкасъл 2:1
0:1 Папис Демба Сисе (47), 1:1 Джонатан Уолтърс (81), 2:1 Джером (85)
28.11.12
21:45 ч.
Суонзи - Уест Бромич 3:1
1:0 Мичу (9), 2:0 Раутлидж (11), 3:0 Раутлидж (39), 3:1 Лукаку (45)
28.11.12
21:45 ч.
Тотнъм - Ливърпул 2:1
1:0 Аарън Ленън (7), 2:0 Гарет Бейл (16), 2:1 Гарет Бейл (72-авт.)
28.11.12
21:45 ч.
Челси - Фулъм 0:0
28.11.12
22:00 ч.
Евертън - Арсенал 1:1
0:1 Тио Уолкът (1), 1:1 Маруан Фелайни (28)
Уигън - Манчестър Сити 0:2
0:1 Марио Балотели (69), 0:2 Джеймс Милнър (73)

Заб.: Посочените баланси са само за мачовете между отборите за първенство.

СТАТИСТИКА И КЛАСИРАНЕ - ТУК

Проследете развитието на футболните мачове и случващото се в другите спортове на лайвскора на БЛИЦ - ТУК