ПОТОПЕТЕ СЕ В СВЕТА НА СТАТИСТИКАТА - ТУК!

Челси не успя да победи Фулъм и двата тима завършиха 0:0 на „Стамфорд Бридж” в лондонското дерби от 14-ия кръг на английската Висша лига. Българският нападател Димитър Бербатов бе титуляр и капитан на гостите.

Началото бе равностойно начало, а в 17-ата минута Бербатов стреля неточно от трудна позиция. Първото по-сериозно положение за гол се откри пред Фернандо Торес в 30-ата минута, но испанецът не намери целта от близка дистанция. В самия край на първата част Челси натисна, но не стигна до положение за гол.

След почивката в 54-ата минута Бербатов излезе сам срещу Петър Чех, но бе отсъдена спорна засада и атаката не продължи. Секунди по-късно Джон Арне Рийзе се озова на отлична позиция, но стреля неточно. Домакините отговориха с удар на Рамирес.

Бербатов намери отлично Карагунис в 61-ата минута и гръцкият халф стреля, но Петър Чех отрази удара. Пет минути след това Иванович засече с глава остро центриране, а топката профуча покрай дясната странична греда.

Джон Арне Рийзе бе близо до гол за Фулъм в 75-ата минута, но Чех спаси силния удар на норвежеца. Секунди по-рано Димитър Бербатов стреля от фаул в стената на сините. В 77-ата и 80-ата минута Торес създаде напрежение в наказателното поле на гостите, но до гол не се стигна. Германският полузащитник Марко Марин дебютира във Висшата лига, влизайки в 82-ата минута на мястото на Еден Азар. До края на мача домакините натиснаха, но не стигнаха до гол и в крайна сметка отборите поделиха точките.

След равенството Челси се изкачи на трето място с 26 точки, докато Фулъм е 11-и със 17 пункта. И двата тима нямат успех в шест последователни срещи във Висшата лига.

ЧЕЛСИ – ФУЛЪМ 0:0

челси_1.jpgЧЕЛСИ: 1.Петър Чех, 3.Ашли Коул, 2.Бранислав Иванович , 4.Давид Луис , 28.Аспиликуета, 34.Райън Бертран (63 - 10.Хуан Мата), 7.Рамирес, 17.Еден Азар (82 - 21.Марко Марин), 11.Оскар, 6.Ромеу , 9.Фернандо Торес
Резерви: 12.Джон Оби Микел, 13.Викто Моузес, 19.Пауло Ферейра, 22.Рос Търнбул, 24.Гари Кейхил
Мениджър: Рафаел Бенитес (Испания)

00000000000000000000012.jpgФУЛЪМ: 1.Марк Шварцер, 4.Филип Сендерос, 3.Джон Арне Рийзе, 18.Аарън Хюз, 27.Саша Ритер, 19.Махамаду Диара (64 - 6.Крис Бърд), 7.Стив Сидуел, 16.Деймиън Дъф, 14.Георгиос Карагунис (71 - 21.Карим Фрай), 9.ДИМИТЪР БЕРБАТОВ, 20.Уго Родайега (83 - 10.Младен Петрич)

Сток Сити – Нюкасъл 2:1
0:1 Папис Демба Сисе (47), 1:1 Джонатан Уолтърс (81), 2:1 Джером (85)
28.11.12
21:45 ч.
Суонзи - Уест Бромич 3:1
1:0 Мичу (9), 2:0 Раутлидж (11), 3:0 Раутлидж (39), 3:1 Лукаку (45)
28.11.12
21:45 ч.
Тотнъм - Ливърпул 2:1
1:0 Аарън Ленън (7), 2:0 Гарет Бейл (16), 2:1 Гарет Бейл (72-авт.)
28.11.12
21:45 ч.
Челси - Фулъм 0:0
28.11.12
22:00 ч.
Евертън - Арсенал 1:1
0:1 Тио Уолкът (1), 1:1 Маруан Фелайни (28)
Уигън - Манчестър Сити 0:2
0:1 Марио Балотели (69), 0:2 Джеймс Милнър (73)

Заб.: Посочените баланси са само за мачовете между отборите за първенство.

СТАТИСТИКА И КЛАСИРАНЕ - ТУК

Проследете развитието на футболните мачове и случващото се в другите спортове на лайвскора на БЛИЦ - ТУК