ПОТОПЕТЕ СЕ В СВЕТА НА СТАТИСТИКАТА - ТУК!

Манчестър Юнайтед победи у дома Уест Хям с минималното 1:0 в среща от 14-ия кръг на английската Висша лига и запази лидерската си позиция. Единственият и победен гол за „червените дяволи” вкара Робин ван Перси (1).

Двубоят на "Олд Трафорд" започна подобаващо за домакините, след като още в 1-ата минута Майкъл Карик намери Робин ван Перси в близост до наказателното поле на чуковете, холандецът напредна и с елегантен удар вкара за 1:0. В този момент топката се отклони и от крака на Колинс, за да се оплете в мрежата на Яскелайнен. „Чуковете” отвърнаха с изстрел на Анди Керъл, който обаче не намери очертанията на вратата, пазена от Линдегаард. До края на полувремето Юнайтед опита да удвои преднината си, но на два пъти Хавиер Ернандес пропусна от изгодни позиции.

След почивката домакините опитаха натиск, но Том Клевърли, Уейн Рууни и Робин ван Перси не успяха да се разпишат. В 72-ата минута голмайсторът Ван Перси бе близо да отбележи второто си попадение в срещата, но ударът му с глава бе избит от противников бранител. Десет минути по-късно гостите пропуснаха чудесна възможност да се доберат поне до равенство, след като Коул не съумя да преодолее Линдегаард, отразил удара със страхотен рефлекс.

След успеха си Юнайтед остава на върха във временното класиране с 33 точки, докато Уест Хям се смъкна на 10-о място с 19 пункта.

Сток Сити – Нюкасъл 2:1
0:1 Папис Демба Сисе (47), 1:1 Джонатан Уолтърс (81), 2:1 Джером (85)
28.11.12
21:45 ч.
Суонзи - Уест Бромич 3:1
1:0 Мичу (9), 2:0 Раутлидж (11), 3:0 Раутлидж (39), 3:1 Лукаку (45)
28.11.12
21:45 ч.
Тотнъм - Ливърпул 2:1
1:0 Аарън Ленън (7), 2:0 Гарет Бейл (16), 2:1 Гарет Бейл (72-авт.)
28.11.12
21:45 ч.
Челси - Фулъм 0:0
28.11.12
22:00 ч.
Евертън - Арсенал 1:1
0:1 Тио Уолкът (1), 1:1 Маруан Фелайни (28)
Уигън - Манчестър Сити 0:2
0:1 Марио Балотели (69), 0:2 Джеймс Милнър (73)

Заб.: Посочените баланси са само за мачовете между отборите за първенство.

СТАТИСТИКА И КЛАСИРАНЕ - ТУК

Проследете развитието на футболните мачове и случващото се в другите спортове на лайвскора на БЛИЦ - ТУК