Димитър Бербатов и Фулъм записаха домакинска загуба от Съндърланд. “Черните котки” спечелиха с 3:1 гостуването си в Лондон. Това не само беше втората победа за тима на Мартин ОНийл за сезона и първа като гост, но първият успех на Съндърланд на “Крейвън Котидж” от април 2008 г., когато спечели със същия резултат.

Мачът не започна добре за тима на Мартин Йол. В 25-ата минута Алекс Качаниклич беше заменен принудително заради контузия, а пет минути по-късно домакините останаха с човек по-малко. Капитанът Бреде Хангеланд получи червен картон за фаул срещу Лий Кетърмол. Гостите откриха резултата в началото на второто полувреме. В 50-ата минута Стивън Флетчър завърши с точен удар контраатака на тима си и чудесен извеждащ пас на Адам Джонсън.

В 59-ата минута Младен Петрич се появи на терена на мястото на контузения Брайън Руис. Три минути по-късно хърватинът изравни резултата след асистенция на Деймиън Дъф. При гола Петрич получи травма и за момент тимът му остана с 9 души на терена. Съндърланд се възползва от тази възможност и Карлос Куеяр се разписа в 64-ата минута с глава след центриране на Адам Джонсън. Пет минути по-късно Стефан Сесеньон покачи на 3:1 с хубав удар извън наказателното поле.

До края на мача Фулъм имаше две положения за гол, но те бяха пропиляни от Стив Сидуел и Младен Петрич. Успехът отдалечи Съндърланд от зоната на изпадащите. “Черните котки” са 15-и с 12 точки. Фулъм е девети с 16 точки. Любопитен факт е, че Бреде Хангеланд е първият играч на Фулъм, който получава червен картон в последните 50 мача на тима във Висшата лига.

АНГЛИЯ
ВИСША ЛИГА, 12 КРЪГ
17.11.12
14:45 ч.
Арсенал – Тотнъм 5:2
0:1 Емануел Адебайор (10), 1:1 Пер Мертезакер (24), 2:1 Лукас Подолски (42), 3:1 Оливие Жиру (45+1), 4:1 Санти Касорла (60), 4:2 Гарет Бейл (70), 5:2 Тио Уолкот (90)
17.11.12
17:00 ч.
Ливърпул – Уигън 3:0
1:0 Луис Суарес (47), 2:0 Луис Суарес (58), 3:0 Хосе Енрике (66)
17.11.12
17:00 ч.
Манчестър Сити – Астън Вила 5:0
1:0 Давид Силва (43), 2:0 Серхио Агуеро (54-дузпа), 3:0 Карлос Тевес (65-дузпа), 4:0 Серхио Агуеро (67), 5:0 Карлос Тевес (74)
17.11.12
17:00 ч.
Нюкасъл – Суонзи 1:2
0:1 Мичу (58), 0:2 Джонатан Де Гузман (87), 1:2 Демба Ба (90)
17.11.12
17:00 ч.
КПР – Саутхемптън 1:3
0:1  Ламбърт (23), 0:2 Пунчеон (45), 1:2 Хойлет (49), 1:3 Антон Фърдинанд (83-авт.)
17.11.12
17:00 ч.
Рединг – Евертън 2:1
0:1 Стивън Нейсмит (10), 1:1 Стивън Ла Фондре (51), 2:1 Стивън Ла Фондре (79-дузпа)
17.11.12
17:00 ч.
Уест Бромич – Челси 2:1
1:0 Шей Лонг (10), 1:1 Еден Азар (39), 2:1 Питър Одемвинги (51)
Фулъм – Съндърланд 1:3
0:1 Стивън Флетчър (50), 1:1 Младен Петрич (62), 1:2 Карлос Куеяр (64), 1:3 Стефан Сесеньон (69)
19.11.12
22:00 ч.
Уест Хям – Сток Сити (Нова Спорт)
Баланс: 68 мача, 27 победи за Уест Хям, 16 равенства, 25 победи за Сток Сити

Заб.: Посочените баланси са само за мачовете между отборите за първенство.

СТАТИСТИКА И КЛАСИРАНЕ - ТУК

Проследете развитието на футболните мачове и случващото се в другите спортове на лайвскора на БЛИЦ - ТУК