ПОТОПЕТЕ СЕ В СВЕТА НА СТАТИСТИКАТА!

Шампионът Манчестър Сити размаза Астън Вила с 5:0 в среща от 12-ия кръг на английската Висша лига и излезе начело във временното класиране с точка пред градския съперник Манчестър Юнайтед, който е с мач по-малко и по-късно гостува на Норич. В същото време Уест Бромич удари като домакин Челси с 2:1 и се изкачи на четвърта позиция в подреждането.

Манчестър Сити смачка Астън Вила с 5:0 на своя „Етихад”. Домакините натиснаха още от самото начало, но публиката на „Етихад” трябваше да чака първото попадение чак до 43-ата минута, когато испанецът Давид Силва вкара за 1:0. След почивката „гражданите” получиха две дузпи, като точки от бялата точка бяха Серхио Агуеро в 54-ата минута и Карлос Тевес в 65-ата минута за класическото 3:0. Две минути по-късно Агуеро вкара втория си гол в мача за 4:0 след асистенция на Тевес, който пък в 74-ата минута оформи крайното 5:0. Подаването за последното попадение на Сити бе дело на френския национал Самир Насри. След успеха си шампионите се изкачиха начело с актив от 28 точки, докато Астън Вила е на 17-а позиция с 9 пункта.

Уест Бромич затвърди реномето си на силен домакин този сезон и победи Челси с 2:1. Още в 10-ата минута публиката на „Дъ Хоутърнс” изригна, след като Морисън центрира отдясно, а Шей Лонг засече топката с глава право във вратата на Петър Чех за 1:0. След гола домакините се отдръпнаха да бранят преднината си. „Дроздовете” обаче издържаха само до 39-ата минута, когато Сесар Аспиликуета центрира отляво почти от аутлинията и Еден Азар с глава изравни за 1:1. В този момент топката се отклони в главата и на Джоунс, но попадението бе записано за белгийския национал на Челси. След почивката в 51-ата минута Шей Лонг асистира на Питър Одемвинги, който отново огорчи Чех, вкарвайки за 2:1. До края на мача Челси направи всичко възможно да стигне поне до точката, но въпреки натиска си така и не вкара изравнително попадение. С този си успех Уест Бромич излезе на четвърто място във временното класиране с актив от 23 точки, докато Челси остава на трета позиция с 24 пункта.

АНГЛИЯ
ВИСША ЛИГА, 12 КРЪГ
17.11.12
14:45 ч.
Арсенал – Тотнъм 5:2
0:1 Емануел Адебайор (10), 1:1 Пер Мертезакер (24), 2:1 Лукас Подолски (42), 3:1 Оливие Жиру (45+1), 4:1 Санти Касорла (60), 4:2 Гарет Бейл (70), 5:2 Тио Уолкот (90)
17.11.12
17:00 ч.
Ливърпул – Уигън 3:0
1:0 Луис Суарес (47), 2:0 Луис Суарес (58), 3:0 Хосе Енрике (66)
17.11.12
17:00 ч.
Манчестър Сити – Астън Вила 5:0
1:0 Давид Силва (43), 2:0 Серхио Агуеро (54-дузпа), 3:0 Карлос Тевес (65-дузпа), 4:0 Серхио Агуеро (67), 5:0 Карлос Тевес (74)
17.11.12
17:00 ч.
Нюкасъл – Суонзи 1:2
0:1 Мичу (58), 0:2 Джонатан Де Гузман (87), 1:2 Демба Ба (90)
17.11.12
17:00 ч.
КПР – Саутхемптън 1:3
0:1  Ламбърт (23), 0:2 Пунчеон (45), 1:2 Хойлет (49), 1:3 Антон Фърдинанд (83-авт.)
17.11.12
17:00 ч.
Рединг – Евертън 2:1
0:1 Стивън Нейсмит (10), 1:1 Стивън Ла Фондре (51), 2:1 Стивън Ла Фондре (79-дузпа)
17.11.12
17:00 ч.
Уест Бромич – Челси 2:1
1:0 Шей Лонг (10), 1:1 Еден Азар (39), 2:1 Питър Одемвинги (51)
17.11.12
19:30 ч.
Норич – Манчестър Юнайтед (Диема)
Баланс: 52 мача, 10 победи за Норич, 12 равенства, 30 победи за Манчестър Юнайтед
Баланс: 68 мача, 27 победи за Уест Хям, 16 равенства, 25 победи за Сток Сити

Заб.: Посочените баланси са само за мачовете между отборите за първенство.

СТАТИСТИКА И КЛАСИРАНЕ - ТУК

Проследете развитието на футболните мачове и случващото се в другите спортове на лайвскора на БЛИЦ - ТУК