ПОТОПЕТЕ СЕ В СВЕТА НА СТАТИСТИКАТА!

Арсенал спечели с 5:2 срещу Тотнъм в лондонското дерби на 12-ия кръг на английската Висша лига и записа поредния си мач със сериозен брой голове. Трябва да се отбележи обаче, че обратът стана факт благодарение на бившия нападател на отбора Емануел Адебайор.

Тогоанският национал откри резултата в полза на шпорите в 10-ата минута, възползвайки се от подаване на Джърмейн Дефоу. Осем по-късно обаче получи директен червен картон за грубо нарушение срещу Санти Касорла. Точно в този момент започна обратът на домакините.

Само шест по-късно равенството вече беше факт. Пер Мертезакер оползотвори балонно центриране отдясно на Тио Уолкот и с глава прати неспасяемо топката във вратата на Уго Лорис. Втори германски гол падна малко преди почивката. А негов автор стана другият национал Лукас Подолски. Нападателят намери мрежата с техничен удар в долния ляв ъгъл за 2:1.

Французинът Оливие Жиру покачи на 3:1 в първата минута на продължението, след като от легнало положение не остави шанс на своя сънародник Лорис. Самият Санти Касорла, който изкара червен картон на Адебайор през първото полувреме, пък покачи на 4:1 в 60-ата. Десетина по-късно Гарет Бейл напредна през центъра и от дъгата с десния си крак шутира по земя за 2:4. Крайното 5:2 оформи Уолкот в самия край на двубоя.

С победата, преди изиграването на всички останали мачове от кръга, Арсенал заема шесто място с 19 точки. Шпорите пък вече са осми с две по-малко. Но предстои разместване, след като се проведат и другите срещи от Висшата лига.

АНГЛИЯ
ВИСША ЛИГА, 12 КРЪГ
17.11.12
14:45 ч.
Арсенал – Тотнъм 5:2
0:1 Адебайор 10, 1:1 Мертезакер 24, 2:1 Подолски 42, 3:1 Жору 45+1, 4:1 Касорла 60, 4:2 Бейл 70, 5:2 Уолкот 90
Манчестър Сити – Астън Вила
Баланс: 146 мача, 57 победи за Манчестър Сити, 38 равенства, 51 победи за Астън Вила
Норич – Манчестър Юнайтед (Диема)
Баланс: 52 мача, 10 победи за Норич, 12 равенства, 30 победи за Манчестър Юнайтед
Баланс: 68 мача, 27 победи за Уест Хям, 16 равенства, 25 победи за Сток Сити

Заб.: Посочените баланси са само за мачовете между отборите за първенство.

СТАТИСТИКА И КЛАСИРАНЕ - ТУК

Проследете развитието на футболните мачове и случващото се в другите спортове на лайвскора на БЛИЦ - ТУК