Атлетико (Мадрид) продължи впечатляващия си старт на сезона в Примера дивисион и след 7 изиграни кръга все още няма загуба. В среща от седмия кръг “дюшекчиите” се наложиха с 2:1 над Малага, което беше първото поражение за андалусийския тим.

Радамел Фалкао даде аванс на домакините още в 6-ата минута с осмия си гол от началото на сезона. Половин час по-късно Роке Санта Крус изравни след удар с глава. Две минути преди края мача Велигтон си вкара автогол и донесе победата на тима на Диего Симеоне.

С този успех Атлетико (Мадрид) събра 19 точки, колкото има и лидерът Барселона. Каталунците обаче имат по-добра голова разлика. Малага е трети с 14 точки, две повече от Бетис и на три пред Реал (Мадрид), Майорка и Севиля.

ИСПАНИЯ
ПРИМЕРА ДИВИСИОН, 7 КРЪГ
05.10.12
22:30 ч.
Селта - Севиля 2:0
1:0 Яго (60-д.), 2:0 Енрике де Лукас (85)
06.10.12
17:00 ч.
Райо Валекано - Ла Коруня 2:1
1:0 Пити (18), 2:0 Хосе Карлос (29), 2:1 Пици (41-д.)
Валядолид - Еспаньол 1:1
0:1 Верду (70-дузпа), 1:1 Оскар Гонзалес (82)
Майорка - Гранада 1:2
0:1 Юсеф ал Араби (65-дузпа), 0:2 Габриел Торже (76), 1:2 Томер Хемед (86)
Барселона - Реал (Мадрид) 2:2
0:1 Кристиано Роналдо (23), 1:1 Лионел Меси (31), 2:1 Лионел Меси (61), 2:2 Кристиано Роналдо (66)
07.10.12
22:30 ч.
Атлетико (Мадрид) - Малага 2:1
1:0 Радамел Фалкао (6), 1:1 Роке Санта Крус (36), 2:1 Велигтон (88-автогол)

СТАТИСТИКА И КЛАСИРАНЕ - ТУК

Проследете развитието на футболните мачове и случващото се в другите спортове на лайвскора на БЛИЦ - ТУК