Реал (Мадрид) спря победната серия на Барселона от началото на сезона. Двата испански гранда завършиха 2:2 в първото за настощия сезон на Примера дивисион Ел Класико. В срещата от 7 кръг, която се игра на "Камп Ноу", с по два гола се отличиха звездите на двата отбора Лионел Меси и Кристиано Роналдо. С това равенство каталунците загубиха първите си точки за сезона и не успяха при петия си опит да запишат седма поредна победа от началото на шампионата.

Кристиано Роналдо даде аванс на Кралския клуб в 23-ата минута след многоходова комбинация на гостите. В заключителната част на нападанието Карим Бензема подаде на влизащия отляво в наказателното поле португалец и Роналдо прати топката в близкия ъгъл на Виктор Валдес. Осем минути по-късно Лионел Меси изравни, след като при неумела намеса на Пепе след центриране на Педро Родригес отдясно прати топката зад Касияс.

В 61-ата минута Барселона обърна резултата в своя полза. Лионел Меси беше точен след изпълнение на пряк свободен удар, при който прати топката до лявата греда на Касияс. Авансът на каталунците се запази само пет минути. Шаби Алонсо изведе Кристиано Роналдо очи в очи срещу Валдес и португалецът хладнокръвно изравни резултата.

В края на мача каталунците бяха близо до победно попадение, но ударът на резервата Мартин Монтоя срещна напречната греда в 89-ата минута. В добавеното време Шави изведе Педро Родригес зад гърба на защитата, но от дъгата на наказетелното поле испанският национал стреля по земя встрани от вратата. От Реал (Мадрид) пък имаха претенции за неосъдена дузпа за нарушение срещу Месут Йозил в наказателното поле.

Равенството запази разликата от 8 точки между Барселона и Реал (Мадрид). Каталунците заемат първото място с 19 точки, докато Кралския клуб излезе на пета позиция с 11.

0:1 Кристиано Роналдо (23), 1:1 Лионел Меси (31), 2:1 Лионел Меси (61), 2:2 Кристиано Роналдо (66)

Барселона: Виктор Валдес, Даниел Алвеш (28-Мартин Монтоя), Хавиер Maсчерано, Жорди Aлба, Серхио Бускетс, Шави, Андрес Иниеста, Сеск Фабрегас (64-Алексис Санчес), Адриано, Лионел Меси, Педро Родригес

Реал (Мадрид): Икер Касияс, Алваро Арбелоа, Пепе, Серхио Рамос, Марсело, Шаби Алонсо, Сами Хедира, Анхел ди Мария (88-Майкъл Есиен), Месут Йозил (80-Кака), Кристиано Роналдо, Карим Бензема (62-Гонсало Игуаин)

Барселона, "Камп Ноу"
Съдия: Карлос Делгадо Ферейро
Жълти картони: Педро Родригес, Серхио Бускетс (Барселона); Шаби Алонсо, Месут Йозил, Пепе, Алваро Арбелоа (Реал Мадрид)

ИСПАНИЯ
ПРИМЕРА ДИВИСИОН, 7 КРЪГ
05.10.12
22:30 ч.
Селта - Севиля 2:0
1:0 Яго (60-д.), 2:0 Енрике де Лукас (85)
06.10.12
17:00 ч.
Райо Валекано - Ла Коруня 2:1
1:0 Пити (18), 2:0 Хосе Карлос (29), 2:1 Пици (41-д.)
Валядолид - Еспаньол 1:1
0:1 Верду (70-дузпа), 1:1 Оскар Гонзалес (82)
Майорка - Гранада 1:2
0:1 Юсеф ал Араби (65-дузпа), 0:2 Габриел Торже (76), 1:2 Томер Хемед (86)
Атлетико (Мадрид) - Малага 2:1
1:0 Радамел Фалкао (6), 1:1 Роке Санта Крус (36), 2:1 Велигтон (88-автогол)

СТАТИСТИКА И КЛАСИРАНЕ - ТУК

Проследете развитието на футболните мачове и случващото се в другите спортове на лайвскора на БЛИЦ - ТУК