Тотнъм удържа победата с 3:2 като гост на Манчестър Юнайтед в мач от 6 кръг на Висшата лига. По този начин “шпорите” записаха първа победа над “червените дяволи” от 2001 г. и първа на “Олд Трафорд” от 23 години насам.

Ян Вертонген даде ранен аванс на гостите, след като във 2-ата минута проби в наказателното поле и стреля към вратата, а топката се удари в Рио Фърдинанд и влезе в мрежата. Половин час по-късно Гарет Бейл удвои с удар покрай шпагата на Фърдинанд.

Сър Алекс Фъргюсън направи промяна в постройката на Манчестър Юнайтед през втората част и пусна в игра Уейн Рууни. В 51-ата минута той асистира за попадението на Нани от воле. Още в следващата атака Клинт Демпси върна аванса на “шпорите” от два гола.

Той се разписа при добавката на удар на Гарет Бейл, отбит от Андерс Линдегаард. Това беше първото попадение на американеца с екипа на лондончани, но то се оказа победно за тима на Андре Вияш-Боаш. Минута по-късно Шинджи Кагава върна още едно попадение за “червените дяволи”.

До края на мача домакините организираха тотален натиск пред вратата на Брад Фридъл. Уейн Рууни удари гредата след изпълнение на фаул, а Майкъл Карик стори същото при удар с глава след корнер. До края на мача Юнайтед атакуваше с четирима нападатели – Робин ван Перси, Уейн Рууни, Дани Уелбек и Хавиер Ернандес. Тотнъм пък завърши без чист нападател, но с четирима халфове и шестима бранители.

Успехът придвижи “шпорите” на пето място в класирането с 11 точки, една по-малко от третия Манчестър Юнайтед и четвъртия Манчестър Сити. Лидер е Челси с 16 точки, три повече от Евертън.

АНГЛИЯ
ВИСША ЛИГА, 6 КРЪГ
29.09.12
14:45 ч.
Арсенал – Челси 1:2
0:1 Фернандо Торес (20), 1:1 Жервиньо (42), 1:2 Хуан Мата (53)
29.09.12
17:00 ч.
Евертън – Саутхемптън 3:1
0:1 Рамирес (6), 1:1 Осман (25), 2:1 Йелавич (32), 3:1 Йелавич (38)
29.09.12
17:00 ч.
Фулъм – Манчестър Сити 1:2
1:0 Петрич (10-дузпа), 1:1 Агуеро (43), 1:2 Джеко (87)
29.09.12
17:00 ч.
Норич – Ливърпул 2:5
0:1 Суарес (2), 0:2 Суарес (38), 0:3 Шахин (47), 0:4 Суарес (57), 1:4 Морисън (61), 1:5 Джерард (68), 2:5 Холт (87)
29.09.12
17:00 ч.
Рединг – Нюкасъл 2:2
1:0 Кебе (58), 1:1 Ба (59), 2:1 Хънт (62), 2:2 Ба (83)
Манчестър Юнайтед – Тотнъм 2:3
0:1 Ян Вертонген (2), 0:2 Гарет Бейл (32), 1:2 Нани (51), 1:3 Клинт Демпси (52), 2:3 Шинджи Кагава (53)
30.09.12
18:00 ч.
Астън Вила – Уест Бромич (Нова Спорт)
Баланс: 136 мача, 63 победи за Астън Вила, 28 равенства, 45 победи за Уест Бромич
01.10.12
22:00 ч.
КПР – Уест Хям (Нова Спорт)
Баланс: 46 мача, 14 победи за КПР, 15 равенства, 17 победи за Уест Хям

Заб.:
Посочените баланси са само за мачовете между отборите за първенство.

СТАТИСТИКА И КЛАСИРАНЕ -
ТУК

Проследете развитието на футболните мачове и случващото се в другите спортове на лайвскора на БЛИЦ - ТУК