Челси победи Арсенал като гост с 2:1 в първи двубой от 6 кръг на английската Висша лига, който наблюдавахте директно в БЛИЦ. Головете на “сините” бяха дело на Фернандо Торес и Хуан Мата, а за “артилеристите” точен бе Жервиньо.

Двубоя започна равностойно, но “сините” от Лондон първи поведоха в резултата. В 20-ата минута Фернандо Торес засече от въздуха центриране на Азар и прониза Маноне.

След гола Арсенал веднага се втурна да изравнява, но на няколко пъти Петър Чех се намесваше подобаващо. Все пак домакините стигнаха до изравнителен гол в края на първото полувреме - 42-ата минута, когато Жервиньо засече центриране по земя и направи резултата 1:1.

Второто полувреме отново започна по най-добрия начин за Челси. В 53-ата минута Хуан Мата центрира към наказателното поле на домакините, топката се чукна леко в крака на Кошчелни и влетя във вратата на Маноне.

До края на мача Арсенал натискаше, а Челси използваше всяка възможност за контраатака, но гол така и не падна. В даденото от съдията 4 минутно продължение Оливие Жиру не успя да реализира сам срещу вратаря и да донесе точката на Арсенал.

С победата “сините” останаха на върха в класирането с 16 точки, преди изиграването на останалите мачове от кръга. Арсенал пък е на 5-а позиция с 9 точки.

АНГЛИЯ
ВИСША ЛИГА, 6 КРЪГ
29.09.12
14:45 ч.
Арсенал – Челси 1:2
0:1 Фернандо Торес (20), 1:1 Жервиньо (42), 1:2 Хуан Мата (53)
Манчестър Юнайтед – Тотнъм (Диема)
Баланс: 150 мача, 76 победи за Манчестър Юнайтед, 39 равенства, 35 победи за Тотнъм
30.09.12
18:00 ч.
Астън Вила – Уест Бромич (Нова Спорт)
Баланс: 136 мача, 63 победи за Астън Вила, 28 равенства, 45 победи за Уест Бромич
01.10.12
22:00 ч.
КПР – Уест Хям (Нова Спорт)
Баланс: 46 мача, 14 победи за КПР, 15 равенства, 17 победи за Уест Хям

Заб.:
Посочените баланси са само за мачовете между отборите за първенство.

СТАТИСТИКА И КЛАСИРАНЕ -
ТУК

Проследете развитието на футболните мачове и случващото се в другите спортове на лайвскора на БЛИЦ - ТУК