Фулъм изпусна да спечели поне точка в домакинството си на шампиона Манчестър Сити. Двубоят от шестия кръг на Висшата лига завърши при 2:1 в полза на "гражданите" след обрат и късен гол. За "котиджърс" не игра Димитър Бербатов, който е с разтежение на бедрен мускул.

Домакините откриха резултата още в 10-ата минута, когато получиха правото да изпълнят дузпа. Зад топката застана Младен Петрич и отбеляза за 1:0.

В края на първото полувреме обаче лошо избита от вратаря топка позволи на Серхио Агуеро на половин метър пред голлинията да се възползва и да изравни. След почивката очаквано гостите от Манчестър натиснаха.

Въпреки това голът липсваше. Това обаче се промени в 87-ата минута. Тогава Един Джеко се възползва от лошо избита топка и от около 6-7 метра опъна мощно мрежата на вратата на Фулъм за крайното 2:1.

Три точки, с които "гражданите" вече имат 12 и излязоха временно трети. Фулъм се смъкна на седма позиция с 10 т.

АНГЛИЯ
ВИСША ЛИГА, 6 КРЪГ
29.09.12
14:45 ч.
Арсенал – Челси 1:2
0:1 Фернандо Торес (20), 1:1 Жервиньо (42), 1:2 Хуан Мата (53)
29.09.12
17:00 ч.
Евертън – Саутхемптън 3:1
0:1 Рамирес (6), 1:1 Осман (25), 2:1 Йелавич (32), 3:1 Йелавич (38)
29.09.12
17:00 ч.
Фулъм – Манчестър Сити 1:2
1:0 Петрич (10-дузпа), 1:1 Агуеро (43), 1:2 Джеко (87)
29.09.12
17:00 ч.
Норич – Ливърпул 2:5
0:1 Суарес (2), 0:2 Суарес (38), 0:3 Шахин (47), 0:4 Суарес (57), 1:4 Морисън (61), 1:5 Джерард (68), 2:5 Холт (87)
29.09.12
17:00 ч.
Рединг – Нюкасъл 2:2
1:0 Кебе (58), 1:1 Ба (59), 2:1 Хънт (62), 2:2 Ба (83)
Манчестър Юнайтед – Тотнъм (Диема)
Баланс: 150 мача, 76 победи за Манчестър Юнайтед, 39 равенства, 35 победи за Тотнъм
30.09.12
18:00 ч.
Астън Вила – Уест Бромич (Нова Спорт)
Баланс: 136 мача, 63 победи за Астън Вила, 28 равенства, 45 победи за Уест Бромич
01.10.12
22:00 ч.
КПР – Уест Хям (Нова Спорт)
Баланс: 46 мача, 14 победи за КПР, 15 равенства, 17 победи за Уест Хям

Заб.:
Посочените баланси са само за мачовете между отборите за първенство.

СТАТИСТИКА И КЛАСИРАНЕ -
ТУК

Проследете развитието на футболните мачове и случващото се в другите спортове на лайвскора на БЛИЦ - ТУК