Ливърпул подари на Манчестър Сити точката, след като двата тима завършиха 2:2 в мач от втория кръг на Висшата лига на “Анфилд”. “Червените” имаха предимство в мача и на два пъти повеждаха, но два пъти допускаха изравняване след собствени грешки.

Мартин Шкърнел даде аванс на домакините в 34-ата минута, когато се разписа с глава след центриране на Стивън Джерард от корнер. В 63-ата минута Яя Туре изравни. Той получи топката след центриране на Карлос Тевес, при което с топката се разминаха Шкъртел и излезлият да пресича подаването вратар Пепе Рейна.

Три минути по-късно Ливърпул отново поведе в резултата. Луис Суарес беше точен при чудесно изпълнение на пряк свободен удар, при което топката мина встрани от стената и влезе в долния ляв ъгъл на вратата на Джо Харт.

Десет минути преди края Манчестър Сити изравни. Мартин Шкъртел върна към Рейна, Карлос Тевес пресече подаването, преодоля вратаря на домакините и с лекота прати топката в мрежата. Това е пети гол на аржентинеца във вратата на мърсисайдци. Тевес вече е само на едно попадение от това да стане първият футболист, реализирал 50 попадения за Манчестър Сити във Висшата лига.

В последните минути на мача и двата отбора имаха положения за реализиране на победен гол. При най-чистото от тях Джак Родуел изби топката пред голлинията на шампионите на Англия след удар на Себастиан Коатес с глава.

Равенството означава, че Манчестър Сити остава без победа над Ливърпул на “Анфилд” във Висшата лига от май 2003 г. насам, когато “гражданите” спечелиха с 2:1. “Червените” пък имат само една победа в последните си шест мача на собствен терен в шампионата.

АНГЛИЯ
ВИСША ЛИГА, 2 КРЪГ
25.08.12
14:45 ч.
Суонзи - Уест Хям 3:0
1:0 Анхел Ранхел (20), 2:0 Мичу (29), 3:0 Дани Греъм (64)
25.08.12
17:00 ч.
Астън Вила - Евертън 1:3
0:1 Стивън Пиенаар (3), 0:2 Маруан Фелаини (31), 0:3 Никица Йелавич (44), 1:3 Карим ел Ахмади (75)
25.08.12
17:00 ч.
Манчестър Юнайтед - Фулъм 3:2
0:1 Деймиън Дъф (3), 1:1 Робин ван Перси (10), 2:1 Шинджи Кагава (35), 3:1 Рафаел да Силва (41), 3:2 Неманя Видич (64-автогол)
25.08.12
17:00 ч.
Норич - КПР 1:1
1:0 Саймиън Дженсън (11), 1:1 Боби Замора (19)
25.08.12
17:00 ч.
Саутхемптън - Уигън 0:2
0:1 Франко ди Санто (51), 0:2 Аруна Коне (89)
Тотнъм - Уест Бромич 1:1
1:0 Беноа Асу-Екото (74), 1:1 Джеймс Морисън (90)
25.08.12
19:30 ч.
Челси - Нюкасъл 2:0
1:0 Еден Азар (21-дузпа), 2:0 Фернандо Торес (45)
26.08.12
15:30 ч.
Сток Сити - Арсенал 0:0
26.08.12
18:00 ч.
Ливърпул - Манчестър Сити 2:2
1:0 Мартин Шкъртел (34), 1:1 Яя Туре (63), 2:1 Луис Суарес (66), 2:2 Карлос Тевес (80)

СТАТИСТИКА И КЛАСИРАНЕ - ТУК

Проследете развитието на футболните мачове и случващото се в другите спортове на уникалния лайвскор на БЛИЦ - ТУК