Мениджърът на Суонзи Михаел Лаудруп продължава с перфектния си старт начело на “лебедите” във Висшата лига, след като уелският тим записа втора гръмка победа без допуснат гол. В мач от 2 кръг Суонзи спечели с 3:0 домакинския си мач срещу Уест Хям.

Испанският десен бек Анхел Ранхел откри резултата в 20-ата минута, когато получи извеждащ пас от Мичу и от малък ъгъл прати топката под плонжа на вратаря Юси Яскелайнен. Девет минути по-късно опитният Джеймс Колинс не върна добре към вратаря, Мичу се възползва от грешката и прати топката за втори път във вратата на “чуковете”.

Дани Греъм направи класически аванса на Суонзи в 64-ата минута, когато завърши добра атака на тима си и на границата на наказателното поле с крак засече центриране на Уейн Раутлидж.

Това беше първа победа на “лебедите” над Уест Хям за първенство от 32 години. Последният успех на уелския тим над “чуковете” беше с 2:1 на 29 март 1980 г. в мач от старата Втора дивизия. По този начин беше сложен края на серията на лондончани от шест поредни срещи без загуба срещу Суонзи. Любопитното е, че двата тима не завършвали 0:0 по между си от 1937 г. насам.

АНГЛИЯ
ВИСША ЛИГА, 2 КРЪГ
25.08.12
14:45 ч.
Суонзи - Уест Хям 3:0
1:0 Анхел Ранхел (20), 2:0 Мичу (29), 3:0 Дани Греъм (64)
Манчестър Юнайтед - Фулъм (Диема)
Баланс: 64 мача, 38 победи за Манчестър Юнайтед, 14 равенства, 12 победи за Фулъм
Ливърпул - Манчестър Сити (Диема)
Баланс:  152 мача, 75 победи за Ливърпул, 38 равенства, 39 победи за Манчестър Сити

Заб.: Посочените баланси са само за мачовете между отборите за първенство.

СТАТИСТИКА И КЛАСИРАНЕ - ТУК

Проследете развитието на футболните мачове и случващото се в другите спортове на уникалния лайвскор на БЛИЦ - ТУК