Арсенал направи второ поредно равенство от началото на сезона във Висшата лига. В мач от 2-ия кръг отборът завърши 0:0 като гост на Сток Сити. Това е втори пореден мач, в който “артилеристите” завършват при резултат 0:0 и не успяват да вкарат гол. Лондончани отново не показаха ефективност в атака, новите попълнения Оливие Жиру и Лукас Подолски не успяха да стигнат до попадение. На вратата на Арсенал започна Вито Маноне, който замени контузения Войчех Шчесни. За Сток Сити дебютира американецът Джеф Камерън, който замени в стартовия състав наказания Дийн Уайтхед, докато Джърмейн Пенант започна вместо Матю Етерингтън.

Още в 7-ата минута Джонатън Уолтърс вкара топката във вратата на Маноне, но попадението бе отменено правилно заради засада. Арсенал отговори с опасна атака, при която Подолски се озова в голова позиция, но ударът му бе блокиран от Анди Уилкинсън. До края на първото полувреме Арсенал имаше предимство при владението на топката, но не стигна до гол.

В 58-ата минута Пенант претендираше, че е фаулиран от Гибс в наказателното поле, но главният рефер Лий Мейсън подмина ситуацията. Двадесетина минути преди края Арсен Венгер направи двойна смяна, извади Жервиньо и Подолски и пусна Алекс Окслейд-Чембърлейн и Тио Уолкот. В 81-ата минута мениджърът на Арсенал смени най-силния играч на лондончани - Санти Касорла. Минута преди края изстрел на Жиру от дистанция мина на сантиметри от напречната греда./БЛИЦ

АНГЛИЯ
ВИСША ЛИГА, 2 КРЪГ
25.08.12
14:45 ч.
Суонзи - Уест Хям 3:0
1:0 Анхел Ранхел (20), 2:0 Мичу (29), 3:0 Дани Греъм (64)
25.08.12
17:00 ч.
Астън Вила - Евертън 1:3
0:1 Стивън Пиенаар (3), 0:2 Маруан Фелаини (31), 0:3 Никица Йелавич (44), 1:3 Карим ел Ахмади (75)
25.08.12
17:00 ч.
Манчестър Юнайтед - Фулъм 3:2
0:1 Деймиън Дъф (3), 1:1 Робин ван Перси (10), 2:1 Шинджи Кагава (35), 3:1 Рафаел да Силва (41), 3:2 Неманя Видич (64-автогол)
25.08.12
17:00 ч.
Норич - КПР 1:1
1:0 Саймиън Дженсън (11), 1:1 Боби Замора (19)
25.08.12
17:00 ч.
Саутхемптън - Уигън 0:2
0:1 Франко ди Санто (51), 0:2 Аруна Коне (89)
Тотнъм - Уест Бромич 1:1
1:0 Беноа Асу-Екото (74), 1:1 Джеймс Морисън (90)
25.08.12
19:30 ч.
Челси - Нюкасъл 2:0
1:0 Еден Азар (21-дузпа), 2:0 Фернандо Торес (45)
26.08.12
15:30 ч.
Сток Сити - Арсенал 0:0
26.08.12
18:00 ч.
Ливърпул - Манчестър Сити (Диема)
Баланс:  152 мача, 75 победи за Ливърпул, 38 равенства, 39 победи за Манчестър Сити

Заб.: Посочените баланси са само за мачовете между отборите за първенство.

СТАТИСТИКА И КЛАСИРАНЕ - ТУК

Проследете развитието на футболните мачове и случващото се в другите спортове на уникалния лайвскор на БЛИЦ - ТУК