В първия гейм
Италия игра значително по-добре, нямаше проблеми при сервиса, каквито изпитваха българските волейболисти. Нашите направиха 9 грешки, които донесоха точки на “адзурите”. Слаб първи гейм изигра Цветан Соколов, който не отбеляза нито една точка. Савани, Фей и Ласко бяха отличници за Италия.

Италия поведе още в началото и поддържаше разлика пред цялото време. Виктор Йосифов направи 3:5 след успешна атака. Тодор Алексиев заби още една точка за 4:5. Последва грешка на Тодор Скримов от сервис, който прати топката в мрежата за 6:4 в полза на Италия. “Адзурите” поведоха със 7:4 след аут, а Савани направи ас за 8:4 при първото техническо прекъсване. След паузата Тодор Алексиев намали на 5:8, но Мастранджело заби за 9:5, въпреки опитите на Йосифов да отрази удара. Алексиев намали на 6:9, но веднага последва 10:6 за Италия. “Адзурите” поведоха с 11:6 след лошо посрещане от наша страна, Теди Салпаров опита да върне топката в полето на съперника, но я прати в аут. България намали на 7:11 след успешна блокада на Ники Николов срещу Иван Зайцев. Последва размяна на точки за 8:12, след като Зайцев сгреши от сервис. Фей изпрати топката в аут за 9:12. Николай Николов изпълни лош сервис в аут за 13:9 за Италия. Последваха четири опита за атаки на “лъвовете”, но съперникът спасяваше или имаше късмет и в крайна сметка отбеляза за 14:9. Разликата набъбна при 15:9 за “адзурите”, а второто техническо прекъсване дойде при 16:9. След паузата Цветан Соколов сгреши и Италия поведе със 17:9. В игра се появи Владимир Николов на мястото на неубедителния до момента Соколов. Последва блок аут и 10:17, а нашите записаха и 11:17 след добра блокада. “Адзурите” поведоха с 18:11 след добра атака по диагонала на Ласко. България бързо върна две точки за 13:18. Тодор Скримов направи още една точка за 14:18, след което Мауро Беруто поиска прекъсване. То даде резултат и Италия реализира за 19:14, а Савани заби поредния си ас за 20:14. След това опитният волейболист сбърка от сервиса и резултатът стана 20:15. Георги Братоев заби хубава точка със завъртане във въздуха за 16:20. Виктор Йосифов обаче изпрати топката в аут от сервис за 16:21. Цветан Соколов отново не успя да завърши атака, а Зайцев заби за 22:16. Българите успяха да направят добра блокада срещу Зайцев за 17:22. Последва поредната, осма грешка на нашите, за 23:18 за Италия. След това “лъвовете” сбъркаха от сервис и “адзурите” поведоха с 24:18, Зайцев сбърка от начален удар за 19:24. Ласко надигра блокадата ни с техничен удар за 25:19. Първият гейм продължи 24 минути.

Вторият гейм продължи 29 минути и почти през цялото време вървеше точка за точка. Владо Николов и Тодор Алексиев успяха да реализират важни точки, блокадата ни също работеше добре.

Виктор Йосифов откри резултата за 1:0. Тодор Алексиев заби за 2:0 след неуспешна атака на Италия. Ласко намали на 1:2 след удар по блокадата и топка аут. Италия бързо изравни за 2:2 след грешка на Алексиев в атака, която остави топката в нашето поле. Тодор Алексиев сбърка за втори пореден път, опита да играе по острия диагонал, но не успя и Италия поведе с 3:2. България изравни за 3:3 след блок аут срещу атаката на Владимир Николов. Опитният Алесандро Фей сбърка при следващата атака, изпрати топката в аут и това донесе аванс на България за 4:3. Иван Зайцев изравни за 4:4 след удар по блокадата и аут. Последва блокаут от пръстите на Георги Братоев и “адзурите” поведоха с 5:4 след точка на Савани. Нашите изравниха за 5:5, а Георги Братоев изпълни перфектен сервис, затрудни посрещането на италианците, от което се възползвахме за 6:5. Тодор Алексиев заби за 7:5 след удар по блока на противника. Нашите продължиха да увеличават аванса си и след успешна блокада поведоха с 8:5. След паузата нашите не успяха да организират добра атака и Италия намали на 6:8, но България бързо си върна аванса от три точки за 9:6. последва много хубав удар на Мастранджело за 7:9, а Владо Николов заби за 10:7. “Лъвовете” дръпнаха с 11:7 след докосване на мрежата при атака на Италия. При следващата атака на Владо Николов Савани го спря на блокада и резултатът стана 8:11. Савани изпрати топката в аут за 12:8 за България. Последва драматична размяна на атаки и в крайна сметка Италия намали на 9:12, след като Тодор Алексиев не видя топката в задно поле. България реализира за 13:9, а след това “адзурите” намалиха да 10:13. Капитанът Владо Николов изпрати топката в аут за 11:13. Съперникът намали на 12:13 след грешка в посрещането и мигновена атака в полето ни. Треньорът на България Найден Найденов взе прекъсване. И след паузата обаче спадът в играта ни продължи и Италия изравни за 13:13. Най-сетне успяхме да отбележим точка след блокада за 14:13. Българите проспаха лесна атака на съперника за 14:14. Поведохме с 15:14, а нашите направиха успешна блокада срещу Савани за 16:14. След паузата Савани се поправи и намали на 15:16 ,след като прати топката ни линията. Фей не успя да се справи със следващата атака и България поведе със 17:15. “Лъвовете” реализираха и за 18:15 след добър удар на Владо Николов, който принуди блокадата на Италия да прати топката в аут. След паузата Савани надигра блокадата ни и резултатът стана 18:16. Италия върна още една точка за 17:18. Последваха два наши неуспешни опита за атаки, а Савани удари по блокадата ни за 18:18. Найден Найденов и Плачи веднага взеха прекъсване. България поведе с 19:18 след мощен удар на Владо Николов и блок аут. При следващата атака нашите имаха шанс, но двама се сблъскаха и Италия изравни за 19:19. Владо Николов заби поредна точка за 20:19. Последва блок аут и 20:20, а италианците сбъркаха от сервис и нашите поведоха с 21:20. “Адзурите” изравниха за 21:21, а след това поведоха и с 22:21. Българите изравниха за 22:22 след добра проява на Тодор Алексиев, който спечели въздушния двубой на мрежата. Последва грешка от сервис за България и 23:22 за Италия. В следващата атака “адзурите” на два пъти спасяваха страхотни наши атаки, но в крайна сметка “лъвовете” реализираха за 23:23. България поведе с 24:23 след продължителна атака, а и италианците не успяха да реализират. Георги Братоев изпълни сервис, “адзурите” сгрешиха и нашите затвориха гейма при 25:23.

В третия гейм имахме шанс да спечелим, на два пъти поведохме с 4-5 точки, но не издържахме. Първо дръпнахме при 5:1, а след това и 13:9. След средата на гейма обаче италианците изравниха и дори поведоха с 5 точки при 22:17.

На старта на третия гейм Тодор Скримов откри за 1:0 след блок аут. Тодор Алексиев заби за 2:0 след мощен удар. Скримов изпълни добър сервис, след което Алексиев вкара за 3:0. Скримов изпълни нов силен сервис, италианците пратиха топката в аут и България поведе с 4:0. Мауро Беруто веднага поиска прекъсване. След паузата Италия отбеляза първа точка за 1:4, а Владо Николов отбеляза за 5:1 след блок аут. “Адзурите” набързо заредиха три точки и намалиха на 4:5, а Найден Найденов реагира с прекъсване. И след паузата Италия продължи вихрено и изравни за 5:5 след атака между Скримов и Алексиев. Прекъснахме лошата серия и Владо Николов заби за 6:5. Ласко изравни за 6:6 след удар по нашата блокада. “Адзурите” поведоха със 7:6. Савани сбърка от сервис за 7:7. Владо Николов заби за 8:7 след добра игра в защита и последвала атака на капитана ни. След паузата Ласко изпрати топката в полето ни за 8:8. Ники Николов заби за 9:8. България поведе с 10:8 след нова добра блокада. Нашите продължиха да увеличават аванса си и Йосифов отбеляза за 11:8. Той реализира за 12:8 след подаване на Георги Братоев. Италианците намалиха на 9:12 след точка на Савани. Тодор Скримов обаче отново беше безапелационен и заби за 13:9 след удар по блокадата на съперника. Последва точка за Италия – 10:13, след лоша игра на нашите при мрежата. Пароди изпълни бомбен сервис и затрудни посрещането ни за 11:13. При втория си сервис Пароди обаче прати топката в аут за 14:11. Тодор Скримов също сбърка от сервис за 12:14. “Адзурите” намалиха на 13:14 след лошо разиграване на нашите, а след това Тодор Алексиев закъсня за атака и прати топката в мрежата. Резултатът бързо стана 14:14 след неуспешна атака на Владо Николов и блокада на Мастранджело и Савани. Тодор Алексиев отбеляза за 15:14. Последва аут от наша страна и 15:15.Второто техническо прекъсване дойде при аванс на Италия при 16:15. След паузата блокадата на Италия отново спря Владо Николов и съперникът поведе със 17:15. Николай Николов изпрати топката в аут в следващата атака за 18:15 за “скуадра адзура”. Последва смяна в нашия отбор и Цветан Соколов зае мястото на Владо Николов. За наша радост италианците сгрешиха при нашата атака и намалихме на 16:18. В следващата атака обаче Соколов сгреши и Италия поведе за 19:16. “Адзурите” рискуваха от сервис, Салпаров сгреши и поведоха с 20:16. Найден Найденов взе прекъсване. След паузата Италия сгреши от сервис и резултатът стана 17:20. Ласко отбеляза за 21:17, а “адзурите” увеличиха аванса си за 22:17. Намалихме на 18:22 след сервис в аут на съперника. Пароди направи 23:18 след атака в нашата блокада, която прати топката в аут. Виктор Йосифов намали на 19:23 след добро подаване на Георги Братоев. Цветан Соколов изпълни слаб сервис, но за наша радост грешка в атаката на Италия ни донесе 20-а точка за 20:23. Последва 21:23 след атака на Цветан Соколов и блок аут, като това беше втората му точка до момента в мача. Мауро Беруто взе прекъсване. След паузата Соколов изпълни отново слаб сервис, това даде шанс на Италия, която поведе с 24:21. “Адзурите” сгрешиха от сервис за 22:24. “Скуадрата” затвори гейма с 25:22.

В началото не четвъртия гейм двата отбора си размениха по една точка, след това Ласко реализира за 2:1. Скримов изравни за 2:2. Цветан Соколов сгреши и прати топката в аут за 3:2 за Италия. “Адзурите” поведоха с 4:2 след лоша наша атака. Савани сгреши на сервис и 3:4. Скримов не успя да направи атака и Италия поведе с 5:3. Нашите намалиха на 4:5 след добър удар на Тодор Алексиев и неуспешен опит за спасяване на италианците. Пароди заби за 6:4, а Соколов реализира за 5:6. България изравни за 6:6 след пусната топка на Цецо Соколов. Италианците поведоха със 7:6, а след това Скримов отбеляза за 7:7. Първото техническо прекъсване дойде за “адзурите” при 8:7. След паузата Италия поведе с 9:7 след удар на Савани по ръцете на Соколов. Тодор Скримов отбеляза за 8:9 след мощна атака. Ласко отбеляза за 10:8. Цветан Соколов успя да реализира за 9:10. Последва отново късмет за Италия, Савани само докосна топката в блокадата ни и тя излезе в аут за 11:9. Савани продължи да ни тормози, изпрати бомбен сервис в Салпаров и резултатът стана 12:9. Веднага последва прекъсване от Найден Найденов и Камило Плачи. След паузата Италия дръпна с 13:9 след лошо и закъсняло посрещане на Тодор Алексиев. След аут от сервис на “адзурите” резултатът стана 10:13. Направихме още една точка за 11:13. След добра блокада намалихме на 12:13. Италия обаче реализира за 14:12 след късметлийска атака на Пароди. Отново той направи 15:12, а нашите намалиха на 13:15. Второто техническо прекъсване дойде при 16:13 за “адзурите”. След паузата Соколов заби за 14:16. Последва 15:16 след топка аут на италианците. Последва равенство 16:16 след топка аут на Ласко. Мауро Беруто веднага взе прекъсване. Италия поведе със 17:16 след изпуснат наш шанс и лесна топка в полето ни. Изравнихме при 17:17 след добра блокада, като преди това Цецо Соколов не успя да завърши атаката. Савани влезе и Италия поведе с 18:17. Последва лоша наша атака и Савани направи поредна точка след блок аут от българска страна. Тодор Скримов изпрати в аут топката за 20:17, а Найден Найденов взе прекъсване. След прекъсването Соколов намали на 18:20. Опитният Мастранджело заби за 21:18. Соколов отбеляза за 19:21 след добро натискане на топката на блокада във въздуха. Цветан Соколов изпрати топката в мрежата при сервиса за 19:22. Савани продължи да ни разбива от сервис и отбеляза за 23:19 след топовен изстрел. Виктор Йосифов намали на 20:23. При следващия наш сервис отново пратихме топката в мрежата за 20:24 и Италия получи първи мач бол. Тодор Алексиев намали на 21:24. Италия затвори гейма с 25:21, а с това спечели мача с 3:1 гейма.

БЪЛГАРИЯ - ИТАЛИЯ 1:3 гейма (19:25, 25:23, 22:25, 21:25)