Опитай късмета си с БЛИЦ ГЕЙM 2!

Волейболният национален отбор на България започна с чиста победа участието си на Олимпийските игри срещу Великобритания. Нашите получиха честа да открият волейболния турнир срещу домакините, но не се показаха като любезни гости и набързо показах кой е по-класния отбор - 3:0 (18:25, 20:25, 24:26).

В група "А", където сме ние, освен Великобритания са още съставите на Италия, Полша, Аржентина и Австралия.

Срещата започна равностойно до 4:4, след което българите дръпнаха с 8:4. Нашите показаха безспорното си превъзходство и до втората техническа пауза резултата вече бе 16:11 за България.

Играта продължи точка за точка и в крайна сметка България взе спокойно гейма с 25:18.

България набързо поведе и във втория гейм – 8:4 при първото техническо прекъсване. Британците намалиха разлика в един момент от гейма, но до втората пауза резултата бе 16:13 в наша полза. Момчетата на Найден Найденов отново не изпитаха затвурднения срещу домакините и след добри атаки на Йосифов и Владо Николов затвориха гейма при 25:20.

Владо Николов и компания започнаха слабо третия гейм, явно отпуснати от солидната преднина и явното превъзходство над британците. Това бе използвано максимално добре от домакините, които дръпнаха с 8:6 до първото техническо прекъсване. Постепенно България подобри играта си и дори успя да поведе до втората пауза – 16:15.

Двата отбора продължиха равностойно до 19:19, след което Великобритания дръпна с 21:19 след успешни контраатаки на Дани Бейкър и Нейтън Френч. България стигна до 23:23 след блокада и контра блок-аут на Тодор Скримов. Нов блок на Скримов - 24:23 за българските "лъвове" и прекъсване за Хари Брокинг. В крайна сметка България успя да измъкне трудно гейма с 26:24 след поредна блокада на Скримов, а с това и мача с 3:0.

Великобритания - България 0:3 гейма (18:25, 20:25, 24:26)