Опитай късмета си с БЛИЦ ГЕЙМ!

Ювентус стана шампион на Италия кръг преди края на първенството. В мач от 37-ия кръг “старата госпожа” победи като гост Каляри с 2:0. Преследвачът и основен конкурент на Юве за титлата Милан допусна загуба с 2:4 от градския съперник Интер в дербито на Милано. След кръга Ювентус е недостижим на върха с 81 точки, Милан остава на второ място със 77. Успехът е важен и за Интер, който събра 58 точки и се изравни на петото място с Наполи, като двата отбора ще продължат борбата си за местата, даващи право на участие в евротурнирите.

В герой за шампионската титла на Ювентус се превърна нападателят на Интер Диего Милито, който отбеляза хеттрик във вратата на Милан, два от головете бяха от дузпи. Четвъртият гол беше дело на Майкон. Златан Ибрахимович реализира двете попадения за Милан, като също се разписа веднъж от бялата точка. За успеха на Ювентус над Каляри се разписаха Мирко Вучинич, а Канини си отбеляза автогол.

Това е 28-а шампионска титла в историята на Ювентус. За последно тимът триумфира със златните медали през 2003 година. “Черно-белите” свалиха от трона миналогодишния шампион Милан, който остана с 18 титли в клубната си витрина.

На “Меаца” Диего Милито откри резултата в 14-ата минута, след като се възползва от грешка в защитата на Милан. В 19-ата минута беше отменен гол на Интер. Бразилският защитник Лусио прати топката в мрежата, но беше в засада. В 32-ата минута Кристиан Абиати изби удар на Естебан Камбиасо с глава, но останаха съмнения, че топката премина голлинията. Секунди по-късно стражът на "росонерите" спаси вратата си с добър рефлекс при удар на Уесли Снайдер. Вратарят се контузи в тази ситуация и бе заменен от Марко Амелия, а десет минути по-рано Даниеле Бонера също бе сменен принудително от юношата Матиа Де Шильо. В 43-ата минута съдията Никола Рицоли свири дузпа за Милан, която Златан Ибрахимович превърна в гол за 1:1. При повторенията се видя, че по-скоро дузпа няма, тъй като вратарят на Интер Жулио Сезар изби чисто топката от краката на Кевин-Принс Боатенг. Веднага след това се заформи меле на терена заради протестите на домакините от Интер. Играчи на “нерадзурите” изритаха Ибрахимович и Робиньо, но Рицоли не ги наказа.

Втората част започна страхотно за "червено-черните", които поведоха след 30 секунди. Точен отново бе Ибрахимович, който преодоля Самуел и Лусио и технично прехвърли Сезар за 2:1. Снайдер беше близо до изравняване в 49-ата минута с удар от над 40 метра, но Амелия спаси. В 51-ата минута Иняцио Абате фаулира Милито в наказателното поле и Интер получи право да изпълни втора дузпа. Аржентинецът застана зад топката и изравни за 2:2. Последваха пропуски на Робиньо на два пъти и Абате. Мунтари се контузи и бе заменен принудително от Антонио Касано в 76-ата минута. 60 секунди по-късно Неста игра с ръка след удар с глава на Джамаоло Пацини. Рицоли даде нова дузпа, която Милито реализира, записвайки хеттрик за 3:2. Крайното 4:2 за Ювентус оформи Майкон с гол в последните секунди.

Рома – Катания 2:2
1:0 Франческо Тоти (52), 1:1 Франческо Лоди (58-дузпа), 1:2 Джовани Маркезе (68), 2:2 Франческо Тоти (77)
Новара – Чезена 3:0
1:0 Ригони (29-дузпа), 2:0 Ригони (68-дузпа), 3:0 Ригони (85)
06.05.12
16:00 ч.
Палермо – Киево 4:4
1:0 Миколи (10-дузпа), 2:0 Миколи (19), 2:1 Пелисиер (27-дузпа), 2:2 Урибе (30), 2:3 Лусиано (46), 2:4 Пелисиер (72), 3:4 Миколи (74), 4:4 Силвестре (89)
06.05.12
16:00 ч.
Удинезе – Дженоа 2:0
1:0 Ди Натале (30), 2:0 Флоро Флорес (66)
Каляри – Ювентус 0:2
0:1 Вучинич (6), 0:2 канини (74-автогол)
6.05.12
21:45 ч.
Интер – Милан 4:2
1:0 Милито (14), 1:1 Ибрахимович (44-дузпа), 1:2 Ибрахимович (46), 2:2 Милито (52-дузпа), 3:2 Милито (80-дузпа), 4:2 Майкон (87)