Наполи загуби с 0:2 като гост от Болоня в мач от предпоследния 37 кръг на италианската Серия “А”. След поражението тимът от Неапол сдаде третото място, което вече заема Удинезе с 61 точки. Наполи е едва пети с 58 и трябва да разчита на въртележка, за да се добере до третата позиция, даваща право на участие в предварителните кръгове на Шампионската лига. Головете за домакините от Болоня отбелязаха Алесандро Диаманти (18) и Матео Рубин (63). Гостите три пъти уцелиха горните греди през първата част, когато доминираха тотално над своя противник. В 17-ата минута Диаманти откри резултата за Болоня противно на показаното на терена.

През втората част домакините, водени от своя капитан Марко Ди Вайо, напълно надиграха своя противник и пропуснаха да го разгромят. В 63-ата минута резервата Рубин направи 2:0, а след това пропусна още три чисти възможности./БЛИЦ