Мартин Петров изигра поредния си силен мач за Болтън, вкара гол от дузпа, но това не беше достатъчно на тима му да победи Уест Бромич и срещата приключи 2:2.

Българинът и съотборниците му водеха в резултата с 2:0 на своя "Рийбок Стейдиъм", но в крайна сметка изпуснаха трите точки, които им бяха много необходими. Равенството може да се окаже пагубно за Болтън в битката за оцеляване. Кръг преди края Марто и съотборниците му са под чертата - на 18-ото място с 35 точки, на 2 зад КПР и Уигън. В последния кръг възпитаниците на Оуен Койл гостуват на Сток Сити и само при успех ще имат шансове за спасение във Висшата лига.

Петров и днес игра на висота за Болтън, като в 24-ата минута откри резултата от дузпа, а в 72-ата беше в основата на автогола на Били Джоунс, след който домакините поведоха с 2:0. Българинът центрира остро по земята, но в опита си да изчисти Лиъм Риджуел намери тялото на Джоунс и след получилия се рикошет кълбото влетя за втори път в мрежата на Бен Фостър.

Само три минути по-късно обаче гостите намалиха чрез Крис Брънт, за да се стигне до 90-ата, когато Джеймс Морисън направи 2:2 и попариха феновете на Болтън.

АНГЛИЯ
ВИСША ЛИГА, 37 КРЪГ
05.05.12
14:45 ч.
Арсенал – Норич 3:3
1:0 Йоси Бенаюн (2), 1:1 Хулахан (12), 1:2 Грант Холт (27), 2:2 Робин ван Перси (72), 3:2 Робин ван Перси (80), 3:3 Стив Морисън (85)
Астън Вила – Тотнъм 1:1
1:0 Киърън Кларк (35), 1:1 Емануел Адебайор (61)
06.05.12
16:00 ч.
Болтън – Уест Бромич 2:2
1:0 Мартин Петров (24-дузпа), 2:0 Били Джоунс (72-автогол), 2:1 Крис Брънт (75), 2:2 Джеймс Морисън (90)