Опитай късмета си с БЛИЦ ГЕЙМ

Манчестър Сити победи Нюкасъл с минималното 2:0 в мач от 37-ия кръг на английската Висша лига. След успеха “гражданите” докосват титлата, след като поведоха макар и за няколко часа с 3 точки на градския съперник Манчестър Юнайтед. От 18:00 часа “червените дяволи” приемат Суонси. Сити води в класирането с 86 точки, Юнайтед е с 83 и при успех двата тима отново ще се изравнят на върха. “Гражданите” обаче имат предимство заради по-добрата си голова разлика. В последния 38 кръг Сити приема КПР, а Юнайтед гостува на Съндърланд.

И двата гола за днешната победа на Манчестър Сити срещу Нюкасъл отбеляза Яя Туре в 70-ата и 89-ата минути. През първото полувреме Джо Харт спаси диагонален удар на Хатем Бен Арфа, който бе оставен непокрит в наказателното поле. В 42-ата минута Давиде Сантон изчисти топката от голлинията след удар на Гарет Бари, който бе преодолял стража на домакините Тим Крул.

През втората част гостите натиснаха и логично откриха резултата. В 70-ата минута бившият халф на Барселона Яя Туре реализира за Сити, след като отправи много точен удар от 20 метра. Асистенцията беше на Серхио Агуеро. Само две минути по-късно Агуеро пропусна да удвои, след като беше изведен сам срещу вратаря Крул, но ударът му мина на сантиметри от лявата странична греда.

В последните десетина минути гостите от Манчестър направиха поне 4-5 пропуска. В 84-ата минута Яя Туре излезе сам срещу вратаря на домакините Тим Крул, но загуби равновесие и се строполи пред него, преди да нанесе удар. Туре все пак успя паднал на земята да бутне топката назад, но Агуеро не успя да уцели вратата. Последва корнер, при който Джеко стреля покрай левия страничен стълб. В 89-ата минута Яя Туре се превърна в герой за Манчестър Сити, реализирайки за 2:0. Полузащитникът получи хубав пас в наказателното поле от Гаел Клиши и с удар отблизо прати топката във вратата на домакините от Нюкасъл.

АНГЛИЯ
ВИСША ЛИГА, 37 КРЪГ
05.05.12
14:45 ч.
Арсенал – Норич 3:3
1:0 Йоси Бенаюн (2), 1:1 Хулахан (12), 1:2 Грант Холт (27), 2:2 Робин ван Перси (72), 3:2 Робин ван Перси (80), 3:3 Стив Морисън (85)
Уулвърхемптън – Евертън
Баланс: 121 мача, 41 победи за Уулвърхемптън, 23 равенства, 57 победи за Евертън