Арсенал и Норич направиха зашеметяващо равенство 3:3 на “Емиратс”, като изпуснатата победа не позволи на “топчиите” да си осигуря място в Шампионската лига преди последния кръг.

Бенаюн даде преднина на домакините с гол още във втората минута, но до края на полувремето гостите вече водеха в резултата с голове на Хулахан (12) и Холт (27).

Робин ван Перси бе на път да даде победата на своя отбор с два гола за 8 минути, но в 85-ата минута Морисън донесе точката на “канарчетата”.

Съдията на мача Антъни Тейлър също се постара да остане незабелязан, след като не отсъди очевадни дузпи и за двата състава.

Двубоя започна перфектно за домакините. Рожденникът Йоси Бенаюн откри резултата след малко повече от една минута игра. Той получи топката в наказателното поле, освободи се от бранител на Норич и с великолепен диагонален удар в горния ляв ъгъл на вратата на Джон Ръди даде аванс на лондончани.

Преднината на Арсенал обаче не се задържа дълго, като още в 12-ата минута Норич успя да изравни. В 27-ата минута обратът на "Емиратс" стана пълен, след като Грант Холт отправи удар, който се отклони в крака на Киърън Гибс и прехвърли Шчесни за 1:2.

През второто полувреме Арсенал вдигна оборотите и наложи сериозен натиск, който доведе до нов обрат. Голмайсторът на Арсенал за сезона Робин ван Перси се разписа в 72-ата и 80-ата минута, за да заформи сметката си за сезона на 30 попадения. Първо холандецът майсторски засече от въздуха центриране на Алекс Сонг, а след това се възползва от разбъркване в наказателното поле пред Ръди и прати топката в мрежата му за 3:2.

Това обаче не отказа футболистите на Норич, които резервата Стив Морисън стигнаха до 3:3.

До края на мача Арсенал се хвърли в атаки, но Робин ван Перси пропусна да оформи своя хеттрик, останал сам срещу Ръди.

АНГЛИЯ
ВИСША ЛИГА, 37 КРЪГ
05.05.12
14:45 ч.
Арсенал – Норич 3:3
1:0 Йоси Бенаюн (2), 1:1 Хулахан (12), 1:2 Грант Холт (27), 2:2 Робин ван Перси (72), 3:2 Робин ван Перси (80), 3:3 Стив Морисън (85)
06.05.12
15:30 ч.
Нюкасъл – Манчестър Сити (Диема)
Баланс: 151 мача, 64 победи за Нюкасъл, 35 равенства, 52 победи за Манчестър Сити
Уулвърхемптън – Евертън
Баланс: 121 мача, 41 победи за Уулвърхемптън, 23 равенства, 57 победи за Евертън