Шалке 04 загуби у дома от Борусия (Дортмунд) с 1:2 в дербито на областта Рур от 31-ия кръг на германската Бундеслига. Домакините започнаха много активно и още в 9-ата минута поведоха в резултата с гол на перуанеца Джеферсон Фарфан, който отправи силен диагонален удар, при който топката рикошира в главата на бранител на гостите и не остави никакви шансове за вратаря Роман Вайденфелер. Радостта на „миньорите” бе твърде кратка, тъй като в 18-ата минута японецът Шинджи Кагава подаде към Лукаш Пишчек, който с изненадващ отсечен удар препарира стража на домакините Ларс Унерщал за 1:1. До края на полувремето играта се накъса и до нови сериозни голови положения не се стигна. След почивката „кралскосините” опитаха да установят натиск, но вместо да вкарат гол, получиха такъв. В 63-ата минута след изпълнение на корнер бранителите на Шалке 04 не успяха да изчистят топката и Себастиан Кел от близка дистанция се разписа за 1:2. От тук до края на мача домакините дадоха всичко от себе си, за да стигнат поне до точката, но така и не успяха да отбележат изравнително попадение. След загубата си Шалке 04 остава на трето място с 57 точки, докато Дортмунд е убедителен лидер със 72 пункта и 9 повече от втория Байерн (Мюнхен), който по-късно днес посреща Майнц.

Херта (Берлин) продължава да води безмилостна битка за оцеляването си и взе точка от гостуването си срещу Байер (Леверкузен), след като двата тима завършиха 3:3. „Аспирините” поведоха с 2:0 след попадения на Андре Шюрле (44) и Щефан Кислинг (51), но допуснаха пълен обрат, като точни за гостите от Берлин бяха Пиер-Мишел Ласога (63) и Тонай Торун (71, 77). Все пак малко преди края Щефан Кислинг (84) донесе точката на Леверкузен, който от 65-ата минута бе с човек повече на терена след изгонването на Леван Кобиашвили от гостите заради директен червен картон. След ремито Леверкузен е на шесто място с 45 точки, докато Херта е на предпоследната 17-а позиция с 28 пункта и на 3 точки от спасителната зона.

Важен успех в битката си за спасение записа Хамбургер у дома срещу Хановер с 1:0. Единственото и победно попадение за домакините отбеляза кореецът Хеунг-Мин Сон в 12-ата минута след асистенция на Ринкон. С успеха си „хамбургерите” имат 34 точки и запазват 14-ото си място, докато Хановер е седми с 44 пункта.

Изненадващо пък Волфсбург падна у дома от новака Аугсбург с 1:2. Гостите поведоха с гол на Торстен Оерл в 13-ата минута, но Патрик Хелмес изравни за 1:1 в 27-ата минута. Две минути преди края пък Себастиан Лангкамп донесе успеха на гостите от Бавария, които са на 15-о място с 33 пункта. След загубата пък „вълците” са 10-и с 40 точки.

ГЕРМАНИЯ
БУНДЕСЛИГА, 31 КРЪГ
13.04.12
21:30 ч.
Щутгарт – Вердер 4:1
0:1 Маркус Розенберг (25), 1:1 Кристиан Гентнер (37), 2:1 Мартин Харник (45+1), 3:1 Мартин Харник (53), 4:1 Какау (89)
14.04.12
16:30 ч.
Шалке 04 – Борусия (Дортмунд) 1:2
1:0 Джеферсон Фарфан (9), 1:1 Лукаш Пишчек (18), 1:2 Себастиан Кел (63)
Кайзерслаутерн – Нюрнберг 0:2
0:1 Даниел Дидави (43), 0:2 Томаш Пекхарт (73)
14.04.12
16:30 ч.
Волфсбург – Аугсбург 1:2
0:1 Торстен Оерл (13), 1:1 Патрик Хелмес (27), 1:2 Себастиан Лангкамп (88)
14.04.12
16:30 ч.
Байер (Леверкузен) – Херта 3:3
1:0 Андре Шюрле (44), 2:0 Щефан Кислинг (51), 2:1 Пиер-Мишел Ласога (63), 2:2 Тонай Торун (71), 2:3 Тонай Торун (77), 3:3 Щефан Кислинг (84)
14.04.12
19:30 ч.
Байерн – Майнц (Евроспорт 2 България)
Баланс: 11 мача, 7 победи за Байерн, 1 равенства, 3 победи за Майнц
15.04.12
16:30 ч.
Борусия (Мьонхенгладбах) – Кьолн (Евроспорт 2 България)
Баланс: 79 мача, 43 победи за Борусия (Мьонхенгладбах), 15 равенства, 21 победи за Кьолн