Щутгарт победи Вердер с 4:1 в мач от 31 кръг на Бундеслигата и се затвърди на петото място в класирането. По този начин швабите увеличиха шансовете си за участие в евротурнирите.

Мартин Харник вкара два гола във вратата на бившия си тим, след като Щутгарт се оказа догонващ в резултата след попадението на Маркус Розенберг в 25-ата минута.

Домакините изравниха 12 минути по-късно, когато Кристиан Гентнер се разписа след изпълнение на пряк свободен удар от 20 метра и прати топката в горния десен ъгъл.

Харник вкара точно преди почивката, а осем минути след почивката австрийският нападател реализира 17-ия си гол за сезона.

Минута преди края Какау с глава вкара последния гол в мача. Така Щутгарт увеличи на 9 мача серията си без загуба. Вердер заема осмо място в класирането.

ГЕРМАНИЯ
БУНДЕСЛИГА, 31 КРЪГ
13.04.12
21:30 ч.
Щутгарт – Вердер 4:1
0:1 Маркус Розенберг (25), 1:1 Кристиан Гентнер (37), 2:1 Мартин Харник (45+1), 3:1 Мартин Харник (53), 4:1 Какау (89)
14.04.12
16:30 ч.
Шалке 04 – Борусия (Дортмунд) (Евроспорт 2 България)
Баланс: 79 мача, 27 победи за Шалке 04, 24 равенства, 28 победи за Борусия (Дортмунд)
Кайзерслаутерн – Нюрнберг
Баланс: 53 мача, 26 победи за Кайзерслаутерн, 10 равенства, 17 победи за Нюрнберг
Байер (Леверкузен) – Херта
Баланс: 33 мача, 15 победи за Байер (Леверкузен), 12 равенства, 6 победи за Херта
14.04.12
19:30 ч.
Байерн – Майнц (Евроспорт 2 България)
Баланс: 11 мача, 7 победи за Байерн, 1 равенства, 3 победи за Майнц
15.04.12
16:30 ч.
Борусия (Мьонхенгладбах) – Кьолн (Евроспорт 2 България)
Баланс: 79 мача, 43 победи за Борусия (Мьонхенгладбах), 15 равенства, 21 победи за Кьолн