Рома записа убедителна победа с 5:2 над предпоследния Новара в мач от 30 кръг на Серия “А” и запази шансовете си за третото място, което дава право на участие в квалификациите за Шампионската лига.

Андреа Карачоло откри резултата за гостите в 17-ата минута, но новото попълнение на “вълците” Маркиньо изравни в 25-ата с първия си гол за тима. След това Пабло Освалдо, Фабио Симплисио и Боян Къркич също бяха точни за домакините.

Японският нападател Такаюки Моримото върна едно попадение за Новара в 77-ата минута, но резервата Ерик Ламела възстанови аванса на Рома от три гола в добавеното време.

“Вълците” вече са шести в класирането, на четири точки зад градския съперник Лацио, който заема трета позиция. Новара е на 19-о място с 24 точки.

ИТАЛИЯ
СЕРИЯ “А”, 30 КРЪГ
31.03.12
19:00 ч.
Катания – Милан 1:1
0:1 Робиньо (33), 1:1 Николас Споли (56)
31.03.12
21:45 ч.
Парма – Лацио 3:1
1:0 Макдоналд Марига (6), 2:0 Серджио Флокари (12), 2:1 Лионел Скалони (37), 3:1 Серджио Флокари (72)
01.04.12
13:30 ч.
Рома – Новара 5:2
0:1 Андреа Карачоло (17), 1:1 Маркиньо (25), 2:1 Пабло Освалдо (34), 3:1 Фабио Симплисио (55), 4:1 Боян Къркич (62), 4:2 Такаюки Моримото (77), 5:2 Ерик Ламела (90+2)