Парма сломи на свой Лацио с 3:1 в среща от 30-ия кръг на италианската Серия „А” и се отдалечи от зоната на изпадащите.

Още в 6-ата минута „дуковете” поведоха с гол на кениеца Макдоналд Марига, който получи извеждащ пас от Биабиани и вкара за 1:0. Шест минути по-късно Палета асистира на Серджио Флокари, удвоил преднината на Парма – 2:0. „Римските орли” успяха да върнат интригата в 37-ата минута, когато аржентинският бранител Лионел Скалони реализира за 2:1 след асистенция на Козак. След почивката домакините бяха по-активни и в 72-ата минута Серджио Флокари се възползва от подаване на Джовинко, за да вкара втория си гол в мача и да оформи крайното 3:1.

След победата си Парма се изкачи до 13-о място във временното класиране с 35 точки и е на цели 8 пункта от опасната зона. Лацио пък остана на трета позиция с 51 точки, но още утре може да бъде изместен при победи на Наполи и Удинезе, които имат по 48 точки и по-добра голова разлика от „орлите”. Наполи гостува на Ювентус в неделя вечер от 21:45 часа, а Удинезе ще има визита в Сиена от 16:00 часа българско време.

ИТАЛИЯ
СЕРИЯ “А”, 30 КРЪГ
31.03.12
19:00 ч.
Катания – Милан 1:1
0:1 Робиньо (33), 1:1 Николас Споли (56)
31.03.12
21:45 ч.
Парма – Лацио 3:1
1:0 Макдоналд Марига (6), 2:0 Серджио Флокари (12), 2:1 Лионел Скалони (37), 3:1 Серджио Флокари (72)