Катания препъна на свой терен шампиона и лидер Милан, с който подели точките след 1:1 в мача им от 30-ия кръг на италианската Серия „А”.

Мачът започна с натиск на гостите, но пропуски направиха Емануелсон и Ибрахимович, чийто удари бяха отразени от вратарят Хуан Пабло Карисо. Все пак в 33-ата минута усилията на „росонерите” дадоха резултат и Робиньо реализира за 0:1 след двойно подаване с Ибрахимович. Това бе пети гол за бразилеца през този сезон. До края на полувремето нови попадения не паднаха.

След почивката в 47-ата минута Алехандро Гомес вкара с глава за домакините, но попадението му бе отменено заради засада, каквато на телевизионните повторения не се видя. Все пак в 56-ата минута Николас Споли изравни от близка дистанция след подаване с глава на Никола Легроталие. Две минути по-късно Алехандро Гомес отправи опасен изстрел от 25 метра и нацели напречната греда зад стража на Милан Кристиан Абиати. В 65-ата минута Робиньо преодоля Карисо и стреля слабо, а бранител на Катаня изчисти топката малко зад голлинията, но рефера не зачете гола на бразилеца. До края на мача не се стигна до нищо интересно и така в крайна сметка двата тима поделиха точките.

С ремито Милан вече има 64 точки и остава на върха във временното класиране с преднина от 5 пункт пред Ювентус, който утре вечер приема Наполи от 21:45 часа българско време. Катания е на седмо място с 43 точки.