Тотнъм не успя да победи като домакин Уулвърхямптън и се стигна до подялба на точките след 1:1 в мача им 21-ия кръг на английската Висша лига.

Преди почивката „шпорите” тотално доминираха на „Уайт Харт Лейн”, но въпреки това се прибраха в съблекалните с гол пасив. В 23-ата минута след изпълнение на корнер Роджър Джонсън стреля опасно с глава, вратарят на Тотнъм Брад Фридъл изби, но при добавката Стивън Флетчър вкара топката в мрежата за 0:1. В самия край на полувремето гол на Адебайор бе отменен заради засада, като повторенията показаха, че нападателят не е бил зад отбраната на „вълците”. След почивката в 51-ата минута Тотнъм стигна до равенството с гол на хърватския национал Лука Модрич, който с удар от границата на наказателното поле вкара за 1:1. До края на мача домакините натискаха, но не успяха да стигнат до победата. С подялбата на точките Тотнъм събра 46 точки и остана на трето място във временното класиране, докато Уулвс има 18 пункта на 16-а позиция.

Друг от грандовете във Висшата лига Ливърпул пък записа седмо домакинско равенство за сезона, след като завърши 0:0 със Сток Сити. От началото на сезона възпитаниците на Кени Далглиш нямат загуба на свой терен, но само 4 успеха при 7 ремита. След подялбата на точките „мърсисайдци” имат 35 точки и остават на шесто място, докато „грънчарите” са с 30 пункта на осма позиция.

АНГЛИЯ
ВИСША ЛИГА, 21 КРЪГ
14.01.12
17:00 ч.
Астън Вила - Евертън 1:1
1:0 Дарън Бент (56), 1:1 Виктор Аничебе (69)
14.01.12
17:00 ч.
Блекбърн - Фулъм 3:1
1:0 Мортен Гамст Педерсен (45+3), 2:0 Дейвид Дън (46), 2:1 Деймиън Дъф (56), 3:1 Муро Формика (79)