Манчестър Юнайтед победи с класическото 3:0 Болтън в мач от 21-ия кръг на Висшата лига. Димитър Бербатов беше сред резервите на "червените дяволи", но не получи шанс за изява от Сър Алекс и по този начин не успя да се изправи срещу Мартин Петров. Марто започна сред титулярите на Болтън в тежкото гостуване на "Олд Трафорд", като игра до 88-ата минута, когато беше заменен от Тунджай Санлъ. Сър Алекс пък извърши и трите си позволени смени, но не пусна Митко, а Райън Гигс, Джи-Сунг Парк и Хавиер Ернандес.

Под светлината на прожекторите на "Олд Трафорд" днес попадна Пол Скоулс. Ветеранът, който се завърна преди седмица в състава на "червените дяволи", след като се беше оттеглил от футбола, попадна сред титулярите за двубоя с Болтън. Именно 37-годишният сърцат халф откри резултата в добавеното време на първото полувреме и успя да вдъхнови съотборниците си, които стигнаха до класическата победа. След почивката се разписаха още Дани Уелбек и Майкъл Карик. Звездата Уейн Рууни пък пропусна дузпа през първото полувреме, но след това асистира за два от головете.

Още в началните минути Дани Уелбек беше близо до откриване на резултата. 21-годишният нападател беше изведен на стрелкова позиция от Майкъл Карик, но не успя да преодолее вратаря на гостите Адам Богдан. Атаките на "червените дяволи" се засилиха още повече, а в 17-ата Сам Рикетс изчисти топката с гърди от самата голлиния след удар на Рууни. Пет минути по-късно Манчестър Юнайтед получи право да изпълни дузпа за нарушение на Зат Найт срещу Уелбек. Богдан обаче спаси изстрела на Рууни от бялата точка и нулевото равенство се запази.

В добавеното време на първото полувреме обаче ветеранът Пол Скоулс порази целта и даде преднина на шампионите. 37-годишният халф вкара отблизо след продължителна атака на "червените дяволи", при която Рууни подаде към Уелбек, който пропусна за сърцатия халф и той без проблем прати топката в мрежата - 1:0.

Последното попадение на Скоулс във Висшата лига датираше от 22 август 2010 година, вкарано във вратата на Фулъм.

След почивката на "Олд Трафорд" паднаха още два гола. Рууни и Уелбек направиха сериозни пропуски, а в 68-ата минута на Рафаел Да Силва му се наложи да избива топката от голлинията след удар с глава на Гретар Стеинсон. В 74-ата Уелбек удвои аванса на домакините след асистенция на Рууни. При отбелязването на гола обаче талантливият нападател получи контузия и беше заменен принудително от Хавиер Ернандес. По-рано в игра за Юнайтед се появиха още Гигс и Парк, като уелсецът замени Скоул, който напусна терена под бурните аплодисменти на феновете.

Класическото 3:0 оформи Майкъл Карик в 83-ата минута. Халфът преодоля Богдан със силен изстрел от границата на наказателното поле. Това беше второто попадение на бившия играч на Тотнъм от началото на сезона във Висшата лига.

След успеха Манчестър Юнайтед събра 48 точки, колкото има и лидерът Манчестър Сити. "Гражданите" обаче са с мач по-малко. В понеделник от 22:00 часа им предстои гостуване на Уигън.

Загубата на "Олд Трафорд" свлече Болтън на предпоследното 19-о място с актив от 16 точки.

МАНЧЕСТЪР ЮНАЙТЕД - БОЛТЪН 3:0
1:0 Пол Скоулс (45+1), 2:0 Дани Уелбек (74), 3:0 Майкъл Карик (83)

МАНЧЕСТЪР ЮНАЙТЕД: 34.Андерс Линдегаард, 21.Рафаел Да Силва, 5.Рио Фърдинанд, 6.Джони Еванс, 3.Патрис Евра, 25.Антонио Валенсия, 16.Майкъл Карик, 22.Пол Скоулс (69-11.Райън Гигс), 17.Нани (69-13.Джи-Сунг Парк), 10.Уейн Рууни, 19.Дани Уелбек (78-14.Хавиер Ернандес)
Резерви: 1.Давид Де Хея, 20.Фабио Да Силва, 13.Джи-Сунг Парк, 11.Райън Гигс, 42.Пол Погба, 9.Димитър Бербатов, 14.Хавиер Ернандес

БОЛТЪН: 1.Адам Богдан, 2.Гретар Стеинсон, 31.Дейвид Уитър, 12.Зат Найт, 18.Сам Рикетс, 7.Крис Ийгълс, 19.Найджъл Рио-Кокър, 6.Фабрис Муамба, 10.Мартин Петров (88-9.Тунджай Санлъ), 16.Марк Дейвис, 24.Давид Н`Гог
Резерви: 43.Джей Лънч, 21.Дарън Пратли, 25.Дедрик Боята, 39.Жо Райли, 9.Тунджай Санлъ, 14.Кевин Дейвис, 17.Иван Класнич

АНГЛИЯ
ВИСША ЛИГА, 21 КРЪГ
14.01.12
17:00 ч.
Астън Вила - Евертън 1:1
1:0 Дарън Бент (56), 1:1 Виктор Аничебе (69)
14.01.12
17:00 ч.
Блекбърн - Фулъм 3:1
1:0 Мортен Гамст Педерсен (45+3), 2:0 Дейвид Дън (46), 2:1 Деймиън Дъф (56), 3:1 Муро Формика (79)