Челси победи като домакин Съндърланд с минималното 1:0 в среща от 21-ия кръг на Висшата лига. Единственото и победно попадение за „сините” от Лондон вкара Франк Лампард (13).

Мачът на „Стамфорд Бридж” доста изненадващо започна с две опасни положения пред вратата на домакините. В 3-ата минута топката бе центрирана остро отдясно, но бранителите на Челси успяха да изчистят, а след още три минути игра вратарят Петер Чех се намеси решително след изстрел от пряк свободен удар, изпълнен от Ларсен. Постепенно играчите на Андре Вияш-Боаш се съвзеха и в 13-ата минута Хуан Мата центрира, а съотборникът му и в испанския национален отбор Фернандо Торес засече топката със странична ножица и я прати в напречната греда. След това кълбото рикошира във Франк Лампард, който бе застанал почти на голлинията, и влезе във вратата на „черните котки” – 1:0. В 28-а минута стражът на гостите Миноле отрази опасен шут на Мата от пряк свободен удар. Седем минути по-късно домакините от Лондон имаха късмет, след като изстрел на Никлас Бендтнер мина на сантиметри от страничната греда. След почивката играчите на Челси бяха по-активни и търсеха втори гол, с който окончателно да си решат мача, но така и не стигнаха до такъв. В 57-а минута Торес прецизно изведе Мата сам срещу Миноле, но ударът му бе париран от стража на Съндърланд. Испанецът поиска дузпа при този си пас, но не получи такава. В 64-ата минута Маклийн от чиста позиция пропусна най-добрият шанс за "черните котки". Малко по-късно за "сините" в игра след продължително лечение на контузия се появи Микаел Есиен. В 89-а минута Гарднър пропусна чудесен шанс да изравни. В крайна сметка „сините” от Лондон се поздравиха с трите точки и вече имат актив от 40 пункта, запазвайки четвъртата си позиция във временното класиране. Съндърланд пък остана с 24 точки.

В друга среща от кръга Блекбърн с човек по-малко успя да победи Фулъм с 3:1. Още в 23-ата минута нигерийският нападател на Роувърс Якубо Айегбени си изкара директен червен картон и домакините доиграха мача в числено намален състав. Въпреки това те поведоха с 2:0 след попадения на Мортен Гамст Педерсен в третата минута на добавеното време на първата част и Дейвид Дън веднага след почивката в 46-ата минута. В 56-ата минута Деймиън Дъф намали на 2:1, но гостите от Лондон нямаха сили за нещо повече. В 79-ата минута аржентинецът Мауро Формика оформи крайното 3:1. След успеха си Блекбърн събра 17 точки и напусна зоната на изпадащите, докато Фулъм има 23 пункта.

Уест Бромич Албиън загуби на своя „Дъ Хоутърнс” от Норич с 1:2. Андрю Сурман вкара гол в 43-ата минута и изведе „канарчетата” напред в резултата за 0:1, а след почивката в 68-ата минута Шейн Лонг от дузпа изравни – 1:1. В 79-ата минута Стив Морисън донесе победата на гостите, които събраха 28 пункта. Уест Бромич пък си остана с 22 точки.

АНГЛИЯ
ВИСША ЛИГА, 21 КРЪГ
14.01.12
17:00 ч.
Астън Вила - Евертън 1:1
1:0 Дарън Бент (56), 1:1 Виктор Аничебе (69)
14.01.12
17:00 ч.
Блекбърн - Фулъм 3:1
1:0 Мортен Гамст Педерсен (45+3), 2:0 Дейвид Дън (46), 2:1 Деймиън Дъф (56), 3:1 Муро Формика (79)