Българският национал Мартин Петров игра цял мач при домакинската загуба на Болтън от Нюкасъл с 0:2 в среща от 18-ия кръг на Висшата лига. Головете за успеха на „свраките” паднаха в рамките на 120 секунди и бяха дело на Хатем Бен Арфа (69) и Демба Ба (71).

През първата част на терена не се случваше нищо интересно, след като головите положения пред двете врати бяха истинска рядкост. В 39-ата минута Мартин Петров стреля коварно от фаул, но вратарят на гостите Тим Крул отрази удара на българина.

След почивката Болтън натисна, а в 66-ата минута Мартин Петров отново бе близо до откриване на резултата, но стреля неточно над вратата на Крул. Трио минути по-късно след чудесна контраатака на гостите Райън Тейлър подаде към Хатем Бен Арфа, който от точката на дузпата вкара за 0:1. След още две минути игра Габриел Обертан проби отдясно и намери Демба Ба, който отблизо бе точен за 0:2 и сложи точка на спора. До края не се случи нищо интересно и Нюкасъл си тръгна с трите точки.

След този успех Нюкасъл излезе на седмо място с 30 точки, а Болтън остана 19-ти с 12 пункта.

АНГЛИЯ
ВИСША ЛИГА, 18 КРЪГ
26.12.11
15:00 ч.
Челси - Фулъм 1:1
1:0 Хуан Мата (47), 1:1 Клинт Демпси (56)
26.12.11
17:00 ч.
Болтън - Нюкасъл 0:2
0:1 Хатем Бен Арфа (69), 0:2 Демба Ба (71)
26.12.11
17:00 ч.
Ливърпул - Блекбърн 1:1
0:1 Чарли Адам (45-автогол), 1:1 Макси Родригес (53)
26.12.11
17:00 ч.
Манчестър Юнайтед - Уигън 5:0
1:0 Джи-Сунг Парк (8), 2:0 Димитър Бербатов (41), 3:0 Димитър Бербатов (58), 4:0 Антонио Валенсия (75), 5:0 Димитър Бербатов (78-дузпа)