Ливърпул записа шесто домакинско равенство за сезона, след като завърши 1:1 с последния Блекбърн в среща от 18-ия кръг на Висшата лига. Чарли Адам си вкара автогол в 45-ата минута и даде преднина на гостите, а Макси Родригес в 53-ата минута донесе точката за „мърсисайдци”, в чийто редици отново в игра се появи Стивън Джерард.

Още във 2-ата минута уругвайският нападател Луис Суарес стреля от фаул и топката премина на сантиметри над вратата на гостите. Ливърпул продължи да натиска, а Суарес на два пъти стреля неточно. Най-сериозното положение за гол в полза на домакините през първата част дойде в 27-ата минута, когато Стюарт Даунинг свали топката за Анди Керъл, който отблизо стреля с левия крак, но вратарят на Блекбърн Марк Бън улови. Три минути по-късно Керъл вкара гол, но той бе отменен заради спорна засада. Малко преди края на първото полувреме Суарес навърза двама бранители на Блекбърн в наказателното поле, след което опита мек пас, но топката излезе в аут. Доста изненадващо в 45-ата минута след изпълнение на ъглов удар вляво от вратата на Пепе Рейна неговият съотборник Чарли Адам засече с левия крак топката и си отбеляза автогол, за да поведе Блекбърн с 0:1.

След почивката Ливърпул веднага окупира вратата на съперника и в 53-ата минута Макси Родригес засече центриране на Шкъртел отдясно и с глава отблизо изравни за 1:1. „Мърсисайдци” бяха много близо до второ попадение в 59-та минута, когато след центриране от корнер Луис Суарес стреля с глава, но топката премина на сантиметри от страничната греда. След това пък Керъл със задна ножица и Адам с удар от дистанция стреляха неточно към вратата на Марк Бън. В 69-ата минута феновете на Ливърпул дочакаха дългоочакваното завръщане на капитана Стивън Джерард, който дълго време лекуваше травма. Той се появи в игра на мястото на грешника в мача Чарли Адам. С първото си докосване на топката Джерард центрира прекрасно от пряк свободен удар, но ударът с глава на Макси Родригес премина над напречната греда. В 79-ата минута след грешка в отбраната на домакините Дейвид Дън получи страхотен подарък и можеше отново да изведе Блекбърн напред в резултата, но халфът изгуби контрола върху топката и стреля неточно в аут. До края на мача Ливърпул продължи да натиска, но невероятно драматична спасяване на Марк Бън и изчистване от голлинията на Адам Хенли в добавеното време донесоха заслужена точка за Блекбърн.

След равенството Ливърпул събра 31 точки остана на шесто място, докато Блекбърн не можа да се отлепи от дъното, въпреки че вече има 11 пункта.

АНГЛИЯ
ВИСША ЛИГА, 18 КРЪГ
26.12.11
15:00 ч.
Челси - Фулъм 1:1
1:0 Хуан Мата (47), 1:1 Клинт Демпси (56)
26.12.11
17:00 ч.
Болтън - Нюкасъл 0:2
0:1 Хатем Бен Арфа (69), 0:2 Демба Ба (71)
26.12.11
17:00 ч.
Ливърпул - Блекбърн 1:1
0:1 Чарли Адам (45-автогол), 1:1 Макси Родригес (53)
26.12.11
17:00 ч.
Манчестър Юнайтед - Уигън 5:0
1:0 Джи-Сунг Парк (8), 2:0 Димитър Бербатов (41), 3:0 Димитър Бербатов (58), 4:0 Антонио Валенсия (75), 5:0 Димитър Бербатов (78-дузпа)