Фулъм успя да развали коледното настроение на феновете на Челси, измъквайки точка при гостуването на "Стамфорд Бридж" - 1:1. Двубоят беше първи от програмата на следколедния кръг, наричан "Боксинг дей".

Хуан Мата даде преднина на домакините в началото на второто полувреме, но с гол на Клинт Демпси в 56-ата селекцията на Мартин Йол стигна до точката. Така в трети пореден шампионатен мач Челси завърши 1:1 и сериозно изостава от върха във Висшата лига.

Преди другите мачове от кръга "сините" от Лондон заемат 4-ото място с 34 точки, изоставайки с 10 от лидера Манчестър Сити, който днес гостува на Уест Бромич.

С огромна заслуга за спечелената точка на Фулъм има вратарят Дейвид Стокдейл, който особено през второто полувреме направи няколко класни спасявания. Домакините пък проспаха първото полувреме, а натискът през втората част, след изравнителния гол, се оказа недостатъчен.

Играчите на Фулъм започнаха по-активно и пред тях се откриха по-сериозните положения в началните минути. Петър Чех обаче внимаваше и не се пропука. В 16-ата минута силен изстрел на Фернандо Торес затрудни Стокдейл. Малко след това отново испанската звезда напредна към вратата на Фулъм, подаде на Даниел Стъридж, който би встрани от целта.

Футболистите на двата отбора се прибраха на почивка при резултат 0:0, а второто полувреме започна вихрено за домакините. Хуан Мата откри резултата само няколко минути след подновяването на играта. Испанският национал наказа Дейвид Стокдейл с удар от границата на наказателното поле, след като Фернандо Торес му свали топката, обърнат с гръб към вратата.

Радостта на "сините" от Лондон не трая дълго. В 56-ата минута избраниците на Мартин Йол изравниха. Филип Сендерос се включи в атака, надигра Ашли Коул, след което центрира по земята към връхлитащия Клинт Демпси, който беше изпуснат от Давид Луис и вкара за 1:1.

До края на мача домакините правеха отчаяни опити да стигнат до победно попадение. Опасните положения пред вратата на Стокдейл обаче липсваха. Домакините стигаха само до няколко опасни удара на Раул Мейрелеш и влезлият като резерва Дидие Дрогба. Селекцията на Мартин Йол пък се бранеше успешно и в крайна сметка си тръгна с точката от "Стамфорд Бридж", само дни след като претърпя тежка загуба с 0:5 от Манчестър Юнайтед. Във временното класиране Фулъм заема 13-ото място с актив от 19 точки.

szólj hozzá: C1-0F

szólj hozzá: C1-1F