Поморие и Арда завършиха 1:1 в мач от 13-ия кръг на Втора лига. За амбициозния тим от Кърджали това е поредната грешна стъпка в първенството. Воденият от Стойчо Стоев отбор дори можеше да загуби и днес, след като преди седмица отстъпи у дома на лидера Царско село (0:1).

След равенството днес Поморие и Арда се отдалечиха още повече от Селото. Лидерът във Втора лига има 34 точки. Арда и Поморие - по 21 точки.

В начало на мача край морето Мартин Теменлиев се намеси решително след удар на Венцислав Христов, който беше близо до откриване на резултата. В осмата минута домакините от Поморие поведоха чрез Живко Петков, който се възползва от грешка на Иван Караджов, пращайки топката в опразнената врата за 1:0.

През второто полувреме гостите успяха да изравнят. В 60-ата минута Мартин Теменлиев хвана около голлинията удар отблизо на Венцислав Христов. Главният рефер Георги Иванов обаче прецени, че топката е преминала с целия си обем голлинията и отсъди попадение за Арда - 1:1.

Поморие можеше да стигне до победа малко по-късно, но удар на Бекир Расим бе изчистен пред голлинията.

Следващият мач на Арда е гостуване на излезлия на третото място ЦСКА 1948. Интригуващият двубой е на 12 ноември от 17:30 часа на Националния стадион "Васил Левски". Поморие пък ще гостува на Ботев (Гълъбово).

ВТОРА ЛИГА - 13 КРЪГ

2 ноември 2018 г. (петък), 17:30 часа
Монтана - Литекс 2:1

0:1 Георги Иванов (19), 1:1 Тони Тасев (66), 2:1 Атанас Илиев (71)

3 ноември 2018 г. (събота), 14:30 часа
Локомотив (Горна Оряховица) - ЦСКА 1948 0:1

0:1 Андон Гущеров (21)

Добруджа - Кариана (Ерден) 0:1
0:1 Кристиян Димитров (90+4)

Царско село - Ботев (Гълъбово) 3:1
0:1 Методи Костов (25), 1:1 Божидар Кацаров (32), 2:1 Божидар Кацаров (37), 3:1 Илиян Йорданов (82)

Поморие - Арда (Кърджали) 1:1
1:0 Живко Петков (8), 1:1 Венцислав Христов (61)

4 ноември 2018 г. (неделя), 14:30 часа