ЦСКА 1948 спечели важни три точки по пътя към Първа лига. "Армейците" победиха в Горна Оряховица местния Локомотив с 1:0 и така записаха трети пореден успех в гостуванията си. "Червените" скочиха на третото място в класирането с 23 точки. Лидерът Царско село има 34, след като днес се наложи с 3:1 срещу Ботев (Гълъбово). Втори с 27 е Монтана, който вчера победи с 2:1 Литекс. По 21 точки имат Арда и Поморие.

Футболистите на Петко Петков не се нуждаеха от много време, за да създадат първата си опасна ситуация при гостуването в Горна Оряховица. В 5-ата минута Светослав Диков засече с глава, Евгени Александров улови безпроблемно.

Стражът на домакините обаче беше безпомощен в 21-ата минута. Тони Стоичков отигра с глава топката в наказателното поле и тя попадна в Андон Гущеров, който изключително ефектно – със странична ножица, откри резултата, давайки преднина на ЦСКА 1948.

Голмайсторът, известен с прякора Гущера, можеше да удвои няколко минути по-късно, но ударът му от пряк свободен удар мина близо до страничната греда.

Домакините стигнаха до най-доброто си положение за целия мач в 34-ата минута. Горнооряховци първо удариха греда, а при добавката топката бе избита пред голлинията от придвидливо върналия се Стоичков.

И след почивката "червените" създаваха повече ситуации. Гостите също записаха греда в актива си – след корнер в 51-ата минута и удар с глава на Диков. Веднага след това Гущеров също бе близо до попадение по подобен начин, но този път вратарят спаси.

Следващите минути предложиха много нерви, най-вече от страна на домакините, и играта често бе спирана. В крайна сметка Локо така и не стигна до добро положение за изравняване и "армейците" заслужено спечелиха битката.

В продължението на срещата те дори имаха отлична възможност да спечелят с по-изразителен резултат. Калоян Стефанов изведе Диков сам срещу вратаря, който го фаулира. Именно таранът се нагърби с изпълнението на дузпата, но шутът му разтресе напречната греда.

В следващия кръг предизвикателството за ЦСКА 1948 ще бъде още по-тежко, тъй като "червените" приемат директен конкурент за Първа лига – Арда. Двубоят е в понеделник, 12 ноември, от 17:30 часа на Националния стадион "Васил Левски".

ЦСКА: 1. Вълков, 12. Дяков, 5. Генчев, 14. Стоичков, 15. Слаев, 31. Буров (89‘ – 11. Стефанов), 6. Димов, 20. Сандански, 4. Христов (76‘ – 39. Кр. Михайлов), 27. Диков, 99. Гущеров (90‘ – 17. Маринов)

Локомотив (Гoрна Оряховица): 14. Александров, 77. Сандов, 83. Пенев, 15. Иванов, 23. Тодоров, 11. Трифонов, 2. Николов, 18. Чалъков, 25. Йорданов (71‘ – 8. Карапетров), 5. Калчев (59‘ – 10. Кънев), 19. Юруков (79‘ – 17. Колев)

ВТОРА ЛИГА - 13 КРЪГ

2 ноември 2018 г. (петък), 17:30 часа
Монтана - Литекс 2:1

0:1 Георги Иванов (19), 1:1 Тони Тасев (66), 2:1 Атанас Илиев (71)

3 ноември 2018 г. (събота), 14:30 часа
Локомотив (Горна Оряховица) - ЦСКА 1948 0:1

0:1 Андон Гущеров (21)

Добруджа - Кариана (Ерден) 0:1

Царско село - Ботев (Гълъбово) 3:1
0:1 Методи Костов (25), 1:1 Божидар Кацаров (32), 2:1 Божидар Кацаров (37), 3:1 Илиян Йорданов (82)

Поморие - Арда (Кърджали) 1:1
1:0 Живко Петков (8), 1:1 Венцислав Христов (61)

4 ноември 2018 г. (неделя), 14:30 часа