Монтана започна със загуба пролетния дял от първенството на Втора лига. В среща от 18-ия кръг възпитаниците на треньора Ферарио Спасов допуснаха поражение с 0:1 при гостуването на Марица (Пловдив).

Гостите от Монтана създадоха една дузина чисти положения за гол, удариха и три греди, но в крайна сметка си тръгнаха победени от пловдивския квартал „Кършиака”.

В герой за Марица се превърна Свилен Щерев, който отбеляза в десетата минута с глава след центриране от корнер.

В 85-ата минута гол на Монтана бе отменен заради засада. Най-спорната ситуация в мача се разигра в добавеното време. Тогава Атанас Илиев се отскубна от защитниците на Марица, навлезе в наказателното поле и бе съборен от Кирил Акалски. Главният съдия Стефан Павлов вдигна червен картон на стража на Марица, но извади нарушението извън пеналта. Треньорът на повдивчани Стоян Драмов вече бе направил трите си смени и капитанът на домакините Костадин Дяков застана под рамката. Борислав Балджийски изпълни фаула, стреляйки право в гредата.

След победата Марица се изкачи на осмото място с 25 точки, а Монтана остава с 27 на петата позиция.

ВТОРА ЛИГА - СЕЗОН 2017/2018
Пълната програма на Втора лига

ВТОРА ЛИГА, 18 КРЪГ
24 февруари 2018 г. (събота), 14:00 ч.
Струмска слава - Локомотив (Горна Оряховица) 0:0

Несебър - Ботев (Гълъбово) 1:5
0:1 Иван Цачев (2), 0:2 Иван Винков (24), 0:3 Реджеп Халил (30), 0:4 Реджеп Халил (34), 0:5 Иван Винков (64), 1:5 Валентин Йосков (86)

Нефтохимик - Ботев (Враца) 0:2
0:1 Иван Колев (22), 0:2 Иван Колев (68)

Локомотив (София) - Оборище (Панагюрище) 1:0