Лидерът във Втора лига Ботев (Враца) започна с победа пролетния полусезон. Тимът на Сашо Ангелов спечели с 2:0 гостуването си на Нефтохимик в мач от 18 кръг.

Врачани започнаха много силно и след три пропуска в първите 20 минути все пак успяха да открият резултата. Това стана в 22-ата минута, когато вратарят Мюмюнов парира удар на Йордан Апостолов, но Иван Колев беше точен при добавката. В края на първото полувреме Спас Георгиев от гостите удари греда.

Ботев удвои в 68-ата минута. Иван Колев се разписа след центриране на пробилия по дясното крило Иво Михайлов. Домакините създадоха първата си опасност пред вратата на Христо Митов едва в 75-ата минута, но не успяха да реализират.

Това беше девета поредна загуба за Нефтохимик, който няма победа вече 15 мача. Ботев (Враца) пък няма поражение вече шест последователни срещи. Врачани остават лидер в класирането с 38 точки, на три точки пред Царско село (с мач по-малко) и Локомотив (София).

ВТОРА ЛИГА, 18 КРЪГ
24 февруари 2018 г. (събота), 14:00 ч.
Струмска слава - Локомотив (Горна Оряховица) 0:0

Несебър - Ботев (Гълъбово) 1:5
0:1 Иван Цачев (2), 0:2 Иван Винков (24), 0:3 Реджеп Халил (30), 0:4 Реджеп Халил (34), 0:5 Иван Винков (64), 1:5 Валентин Йосков (86)

Нефтохимик - Ботев (Враца) 0:2
0:1 Иван Колев (22), 0:2 Иван Колев (68)

Локомотив (София) - Оборище (Панагюрище) 1:0