Арда не остави шанс на опашкаря във Втора лига - Добруджа 1919, и го победи като гост с 2:0.

За успеха на "сините" от Кърджали се разписа на два пъти бившият български национал Димитър Макриев, който откри резултата в 18-ата минута от дузпа, отсъдена за нарушение срещу Венцислав Бенгюзов.

През втората част домакините нацелиха греда, дело на Атанас Кръстев в 65-ата минута, а Макриев в 85-ата вкара след центриране от фланга, оформяйки крайното 2:0 за своя тим.

Така Арда записа шести успех от 11 мача във Втора лига и вече има 20 точки, като е на 3 от втория Монтана и на 8 от първия Царско село. Добруджа пък остава петнадесети с едва 8 точки.

ВТОРА ЛИГА, 11 КРЪГ

20 октомври 2018 г. (събота), 16:00 часа
Несебър - ЦСКА 1948 0:2
0:1 Андон Гущеров (35), 0:2 Светослав Диков (55)

Локомотив (Горна Оряховица) - Пирин (Благоевград) 0:2
0:1 Цветомир Вачев (37), 0:2 Димитър Благов (59)

Локомотив (София) - Литекс 1:1
1:0 Даниел Васев (70), 1:1 Пламен Николов (73)

Черноморец (Балчик) - Струмска слава (Радомир) 2:1
0:1 Борислав Николов (17), 1:1 Румен Касабов (47), 2:1 Тодор Паланков (77)

Царско село - Поморие 4:1
0:1 Живко Хаджиев (22), 1:1 Георги Минчев (47), 2:1 Реян Даскалов (69), 3:1 Реян Даскалов (86-дузпа), 4:1 Георги Хашев (90)

20 октомври 2018 г. (събота), 18:00 часа
Монтана - Кариана 2:1

1:0 Атанас Илиев (22), 2:0 Тони Тасев (36), 2:1 Николай Дичев (90-дузпа)

21 октомври 2018 г. (неделя), 15:00 часа
Добруджа - Арда 0:2

0:1 Димитър Макриев (18-дузпа), 0:2 Димитър Макриев (85)

21 октомври 2018 г. (неделя), 16:00 часа
Лудогорец II - Ботев (Гълъбово) 2:0