Локомотив (София) и Литекс не излъчиха победител, завършвайки 1:1 в мач от 11-ия кръг на Втора лига. Домакините поведоха чрез Даниел Васел в 71-ата минута, а гостите от Ловеч стигнаха до точката след попадение на Пламен Николов в 73-ата.

Равенството е шесто за "железничарите" през сезона. Отборът на Ангел Колев е на 13-ото място с 12 точки. Литекс има 15 и заема шестата позиция.

В началните минути на двубоя в "Надежда" и двата отбора опитаха няколко атаки, но без сериозни положения. В седмата минута Георги Иванов от Литекс излезе на добра позиция, стреляйки покрай Александър Любенов в аут.

В 35-ата минута Даниел Васев отправи първия точен удар в очертанията на вратата на Литекс, но Петров улови спокойно.
Дъждът, който се изля над "Надежда" пречеше и на двата отбора и те все по-рядко достигаха до положения за гол.

В 48-ата минута Мартин Станкев центрира опасно, но бранител на Литекс блокира удара на Кърстевски и топката излезе в корнер. В 55-ата Георги Иванов бе изведен сам срещу Любенов при образцова контраатака, но Васев притича и в последния момент блокира удара на нападателя на Литекс.

Нападателят на Локомотив Костадин Хазуров влезе в игра в 66-ата минута на мястото на Кърстевски. Секунди по-късно Любенов излезе да изчисти топката, като се сблъска с резервата  Тафраджийски, който остана на тревата. Топката попадна в играч на Литекс, който стреля от далечна дистанция, но топката прелетя високо над вратата на Локомотив. След като превързаха главата на нападателя на Литекс, той се върна в игра.

Плеймейкърът на домакините Васев откри резултата в 70-ата минута. Той беше точен с хубав удар от границата на наказателното поле, като прати топката в долния ляв ъгъл на вратата на Литекс. Гостите обаче бързо изравниха, след като Пламен Николов засече с глава центриране от фаул в 73-ата минута. Това беше втори гол за бившия национал на България през този сезон.

Домакините можеха да поведат отново в 76-ата минута, но Александър Горанов стреля опасно след центриране от корнер, пращайки топката над вратата.

ВТОРА ЛИГА, 11 КРЪГ

20 октомври 2018 г. (събота), 16:00 часа
Несебър - ЦСКА 1948 0:2
0:1 Андон Гущеров (35), 0:2 Светослав Диков (55)

Локомотив (Горна Оряховица) - Пирин (Благоевград) 0:2
0:1 Цветомир Вачев (37), 0:2 Димитър Благов (59)

Локомотив (София) - Литекс 1:1
1:0 Даниел Васев (70), 1:1 Пламен Николов (73)

Черноморец (Балчик) - Струмска слава (Радомир) 2:1
0:1 Борислав Николов (17), 1:1 Румен Касабов (47), 2:1 Тодор Паланков (77)

Царско село - Поморие 4:1
0:1 Живко Хаджиев (22), 1:1 Георги Минчев (47), 2:1 Реян Даскалов (69), 3:1 Реян Даскалов (86-дузпа), 4:1 Георги Хашев (90)

20 октомври 2018 г. (събота), 18:00 часа
Монтана - Кариана 2:1

1:0 Атанас Илиев (22), 2:0 Тони Тасев (36), 2:1 Николай Дичев (90-дузпа)

21 октомври 2018 г. (неделя), 15:00 часа