Ботев (Враца) направи домакинско нулево равенство срещу втория тим на Лудогорец в мач от 25 кръг на Втора лига. Срещата се игра пред около 200 зрители на стадион „Христо Ботев“, а сред тях беше и бившият нападател на Ботев и настоящ шеф на ДЮШ на разградчани Валентин Станчев.

Първото полувреме не предложи нищо интересно. Единствената истинска голова възможност беше пред гостите, когато вратарят Ивайло Яначков увисна, но Петър Альошев не уцели очертанията на вратата.

През втората част ситуацията на терена не се промени значително. При далечен удар на Емил Стоев стражът на гостите Наумов изби топката в напречната греда. В края на срещата Лудогорец имаше два шанса за гол, но първо Яначков изби изстрел на Светослав Ковачев, а малко след това Кристиян Григоров изчисти от голлинията след удар на Спас Георгиев.

Равенството не промени разположението на двата отбора в класирането. Дубълът на Лудогорец е на девето място с 34 точки, на две пред Ботев (Враца), който е десети. В следващия кръг врачани гостуват на Ботев (Гълъбово), а разградчани приемат Левски (Карлово).

ВТОРА ЛИГА, 25 КРЪГ
22 април 2017 (събота), 17:00 часа
Етър - Ботев (Гълъбово) 2:1
1:0 Иван Стоянов (26-дузпа), 2:0 Симеон Иванов (55), 2:1 Георги Кирилов (81)

Поморие - Витоша (Бистрица) 1:0
1:0 Ахмед Ахмедов (38)

Спартак (Плевен) - Царско село 1:3
0:1 Родриг Нанителамио (8-автогол), 0:2 Светослав Диков (19), 0:3 Павел Петков (52), 1:3 Рангел Абушев (90-дузпа)

Оборище (Панагюрище) – Несебър 0:0

Левски (Карлово) – Банско 2:0
1:0 Михаел Кисьов (11-дузпа), 2:0 Кевин Н'Чо (65)

24 април 2017 г. (понеделник), 17:00 часа
Ботев (Враца) - Лудогорец II 0:0

Локомотив (София) - ЦСКА II 2:2
1:0 Никола Иванов (63), 1:1 Милчо Ангелов (72), 2:1 Емил Виячки (75), 2:2 Александър Георгиев (77)

Септември (София) - Созопол 2:1
1:0 Иво Иванов (36), 1:1 Якуб Идризов (83), 2:1 Радослав Василев (90)