Локомотив (Горна Оряховица) постигна първа победа под ръководството на Александър Томаш след общо пет поредни равенства. "Железничарите" разбиха с 5:1 Спартак (Плевен) и това е най-изразителната им победа при настоящия им престой в „Б” група. И петте гола отбелязаха Тихомир Кънев (хеттрик) и Ерик Почански.

След тежката загуба треньорът на Спартак (Плевен) Роберт Петров подаде оставка, която беше приета от клубния бос Иван Динов.

Гостите започнаха по-добре в началото и Долапчиев едва не откри, а силен удар на Димо Атанасов бе боксиран от Колев. В 15-ата минута Григор Долапчиев бе изведен отдясно и с диагонален удар и помощта на гредата откри за Спартак – 0:1.

„Железничарите” се втурнаха напред и само след пет минути Ерик Почански отблизо изравни. Още в следващата атака пак той отблизо пропусна да вкара, като стражът Пантев извади в корнер. В 27-ата минута при поредната атака топката отиде у Тихомир Кънев, който с бомбен изстрел обърна резултата – 2:1.

Надмощието на Локомотив беше тотално и след почивката. Още в 49-ата минута след центриране отдясно Тихомир Кънев с глава обърна топката в ъгъла за 3:1. Веднага след това удар на силно игралият Ерик Почански бе избит от вратаря. Ударите на Кънев пък бяха неудържими – в 52-ата минута след подаване на Симеон Мечев той стреля в близкия ъгъл – 4:1.

Нов изстрел на Кънев в 55-ата минута беше изваден от вратаря в корнер. Таранът можеше да стигне и до четвърти свой гол, но в 65-ата минута Милен Желев вместо да му подаде на празна врата, реши да бие сам и нацели сглобката на гредите. Хубава атака на Суда и резервата Алексиев в 72-ата минута завърши с голов пас към Почански за крайното 5:1.

„Б“ ГРУПА, 25 КРЪГ
23 април 2016 (събота), 17:00 часа
Добруджа (Добрич) - Септември (Симитли) 1:0
1:0 Николай Минков (6)

Локомотив (Мездра) – Дунав (Русе) 1:5
0:1 Диян Димов (5-дузпа), 0:2 Михаил Милчев (17), 0:3 Mирослав Будинов (33), 1:3 Владислав Златинов (38), 1:4 Атанас Атанасов (41), 1:5 Бранимир Костадинов (60)

Банско – Пирин (Разлог) 3:0
1:0 Георги Фикийн (2), 2:0 Милен Лефтеров (65), 3:0 Йордан Лечов (83)

Оборище (Панагюрище) - Верея (Стара Загора) 0:0

Локомотив (Горна Оряховица) – Спартак (Плевен) 5:1
0:1 Григор Долапчиев (15), 1:1 Ерик Почански (20), 2:1 Тихомир Кънев (27), 3:1 Тихомир Кънев (49), 4:1 Тихомир Кънев (52), 5:1 Ерик Почански (72)

Созопол (Созопол) - Нефтохимик (Бургас) 1:1
0:1 Илия Димитров (8), 1:1 Емануил Манев (70)

24 април 2016 (неделя), 17:00 часа
Ботев (Гълъбово) - Лудогорец II (Разград)