Лидерът в „Б“ група Дунав победи с категоричното 5:1 при гостуването си на Локомотив (Мездра) в мач от 25-ия кръг на „Б“ група. Двубоят се игра на стадион „Огоста“ в Монтана поради наказание на „железничарите“.

Без да губят много време за разузнаване, гостите започнаха с атаки веднага след първия съдийски сигнал и още преди почивката натрупаха солидна преднина. Капитанът Диян Димов откри от дузпа в 5-ата минута. Само 12 по-късно бранителят Михаил Милчев удвои преднината на „драконите“. Таранът Мирослав Будинов и левият краен защитник Атанас Атанасов отбелязаха за Дунав до почивката, а междувременно домакините върнаха едно попадение и на полувремето резултатът бе 4:1 за гостите.

След подновяването на играта темпото падна, но това не попречи и на появилия се след почивката Бранимир Костадинов да оформи крайното 5:1.

По този начин „драконите“ продължават все по-уверено да водят в класирането на втория ешелон. В следващия кръг на „Б“ група те приемат Добруджа.

Дунав (Русе): Мартин Луков, Марио Петков, Мартин Ковачев, Михаил Милчев, Атанас Атанасов, Светослав Читаков (46 мин. - Ивайло Раденцов), Диян Димов, Николай Колев, Георги Чакъров (57 мин. - Антон Огнянов), Янислав Иванов (46 мин. - Бранимир Костадинов), Мирослав Будинов

„Б“ ГРУПА, 25 КРЪГ
23 април 2016 (събота), 17:00 часа
Добруджа (Добрич) - Септември (Симитли) 1:0
1:0 Николай Минков (6)

Локомотив (Мездра) – Дунав (Русе) 1:5
0:1 Диян Димов (5-дузпа), 0:2 Михаил Милчев (17), 0:3 Mирослав Будинов (33), 1:3 Владислав Златинов (38), 1:4 Атанас Атанасов (41), 1:5 Бранимир Костадинов (60)

Банско – Пирин (Разлог) 3:0
1:0 Георги Фикийн (2), 2:0 Милен Лефтеров (65), 3:0 Йордан Лечов (83)

Оборище (Панагюрище) - Верея (Стара Загора) 0:0

Локомотив (Горна Оряховица) – Спартак (Плевен) 5:1
0:1 Григор Долапчиев (15), 1:1 Ерик Почански (20), 2:1 Тихомир Кънев (27), 3:1 Тихомир Кънев (49), 4:1 Тихомир Кънев (52), 5:1 Ерик Почански (72)

Созопол (Созопол) - Нефтохимик (Бургас) 1:1
0:1 Илия Димитров (8), 1:1 Емануил Манев (70)

24 април 2016 (неделя), 17:00 часа
Ботев (Гълъбово) - Лудогорец II (Разград)