Последният във Втора лига Нефтохимик отстъпи като домакин на Локомотив (Горна Оряховица) с 1:2. След като поведоха през първата част, „шейховете“ допуснаха два гола през второто полувреме, вторият от които в заключителните минути на двубоя.

През по-голямата част на първото полувреме играта беше равностойна, като чисти положения и пред двете врати почти липсваха. „Шейховете“ поведоха в 37-ата минута чрез Даниел Стоянов. След контраатака Кирил Личев напредна в половината на гостите и подаде пас на Цветан Филипов, който от своя страна асистира на непокрития Даниел Стоянов. Веднага след това гостите имаха добра възможност да изравнят. Георги Чукалов получи пас отдясно и надбяга защитата на домакините. Той навлезе в наказателното поле и стреля, но топката мина над напречната греда.

В 53-ата минута Локомотив вкара гол, който не бе зачетен от главния арбитър, заради засада. Старши треньорът на гостите Александър Димитров, несъгласен с решението на съдията допусна репликиране и агресивно поведение, за което бе наказан да напусне скамейката. В 70-та минута локомотивци изравниха, след точен изстрел на Деян Христов при разбъркване в наказателното поле - 1:1.

В 77-ата Нефтохимик имаше шанс да поведе отново. Даниел Стоянов проби защитата на гостите, но точно преди да стреля топката му бе избита.

В 90-ата минута Локомотив обърна резултата в своя полза. След атака отляво Ивайло Тодоров бе точен за 2:1. След минута игра пред „шейхвовете“ се откри чудесна възможност да изравняват. След центриране, китайският нападател Дзъмин Лиу засече с глава, но топката мина над напречната греда на вратата и резултатът остана непроменен.

Съставът на Нефтохимик: Християн Славов, Стоян Калев, Ясен Тузаков, Андрей Казалиев, Даниел Стоянов, Даниел Стаматов, Христо Янков, Цветан Филипов, Кирил Личев, Цветан Чахов, Станислав Жеков
Резервен състав: Атанас Гичев, Живко Комелов, Виктор Янев, Халибрям Кърмаджъ, Дзъмин Лиу, Симеон Русев, Димитър Дончев