Локомотив (София) и Царско село завършиха 0:0 в дербито от 13-ия кръг на Втора лига. Двата тима се вкопчиха в здрава битка още от началото на двубоя в "Надежда", но победител не беше излъчен.

Локомотив реализира попадение във втората минута, но Илия Димитров беше в положение на засада и голът не беше зачетен. До почивката въпреки опитите на двата тима да стигнат до гол, това не се случи.

В 85-ата минута Александров от "железничарите" удари напречната греда след изпълнение на фаул.

След равенството Локомотив (София) е с 26 точки и остава първи. Вторият Царско село има 25, а на трето място е Ботев (Враца) с 24. Тимът на Сашо Ангелов обаче има шанс да оглави класирането, ако победи Струмска слава (Радомир).