България загуби от Словения със 78:83 във втора среща от квалификациите за Евро 2017. Двубоят се игра в "Арена Ботевград", а напрежението се задържа до последния съдийски сигнал. Българският отбор показа добра игра и игра като равен с определяния като фаворит звезден тим на Словения.

Нашите изиграха слаба първа част, след която изоставаха с 11 точки (9:22). До почивката обаче България показа зъби и стопи разликата на фаворита до една точка след (26:16). Третата четвърт бе в полза на Словения (21:20), а най-интересно бе в последната част от двубоя. Нашите стигнаха до равенство за първи път в мача при 59:59, а седем минути преди края поведохме с 65:64. До края играта се развиваше точка за точка, за да се стигне до крайното 83:78 в полза на Словения.